רב טפסר דדי שמחי, מונה היום (שני) לכהן כמפקד הרשות הארצית לכבאות והצלה בטקס שהתקיים במטה הנציבות בראשון לציון. רב טפסר שמחי, בן  52, כיהן בשורת תפקידי פיקוד בצה"ל ביניהם נספח צה"ל בסין, מפקד בית הספר הלאומי לחילוץ והצלה, מפקד מחוז דרום בפקע"ר, מפקד חטיבת הערבה ומפקד גדוד חי"ר "חרוב". בתפקידו האחרון שימש כראש מטה פיקוד העורף.הטקס התקיים במעמד השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן ובכירי משרדו, חברת הכנסת נאווה בוקר ובהשתתפות מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, בכירי מד"א ושירות בתי הסוהר, וכל צמרת הפיקוד של הרשות הארצית לכבאות והצלה, בהם סגן הנציב טפסר בכיר שמעון בן –נר, מפקדי מחוזות וראשי אגפים בנציבות.


השר ארדן העניק את דרגות הקצונה לשמחי שאמר. "בתחושת שליחות עמוקה והבנת גודל האחריות הרבה, אני מקבל היום את הפיקוד על הרשות הארצית לכבאות והצלה של מדינת ישראל, וזוכה לארגון מקצועי, איכותי, שתכליתו הצלת חיים ומניעת אובדן בנפש וברכוש, הפועל בכל יום ובכל דקה, בכל חלקי ארצנו היקרה. ברצוני להודות לשר ארדן על האמון, לנציב הקודם רב טפסר איילון ולממלא מקום הנציב, ידידי טפסר בכיר שמעון בן נר, אשר הוביל את הרשות בימים לא פשוטים. מבטיח כי נמשיך לשרת את אזרחי המדינה במסירות, באמונה ובמקצועיות, כפי שעשינו עד כה"."כנבחר ציבור, מוטלת עליי החובה לחשוב על ההתמודדות בשעת משבר וחירום, עמידה באתגרים, יעדים ומשימות. שינויים כבדי משקל התרחשו ומתרחשים בעת הזו ומחייבים קשב לאומי לתחום ביטחון הפנים. חשוב לחפש את הפערים, ולהמשיך להשתפר, להתחזק ולהתעצם. אני סומך על נציב הכבאות הנכנס, דדי שמחי, שיוביל את הרשות אל מול האתגרים העתידיים הניצבים בפני המערך" סיים ארדן את דבריו.ממלא המקום פיקד על גל השרפותהמינוי החדש שחרר מהנטל הכבד את סגן הנציב שמעון בן נר שבמהלך עשרת החודשים האחרונים, מאז פרישתו של שחר איילון שימש כמ"מ הנציב. בתקופת מילוי המקום פיקד בן-נר על אירועים רבים לרבות גל השרפות בנובמבר: "היו אלה ההיכרות עם המערך, והידיעה האישית בדבר מסירותם של המפקדים ולוחמי האש, שאפשרו לי לקבל החלטות קשות, להציב גבולות ולהוביל מהלכים אשר נתפסו כדמיוניים ובלתי ניתנים להשגה. רוח הלחימה, הדבקות במשימה, מחויבותנו להצלת חיים, והערבות ההדדית של כל מפקד ולוחם אש, הובילה לתוצאה בלתי תאומן של אפס הרוגים. אני סמוך ובטוח כי הנציב הנכנס, לאור ניסיונו ותפקידיו הרבים והמגוונים בצה"ל, ידע לנווט בהצלחה רבה את מערך הכבאות. הצלחתך היא הצלחתנו".יו"ר ארגון הכבאים, אבי אנקורי, פנה בדבריו לנציב הנכנס: "היום אתה עושה את הצעד הראשון שלך כנציב וכמפקד רשות הכיבוי וההצלה במדינת ישראל. ההון האנושי המופלא שיושב כאן היום רוצה בהצלחתך ובכדי להצליח עליך לעסוק יומם וליל בטיפוח, קידום והשבחת המשאב האנושי במערך. עלינו לשלב זרועות בטיפול בנושאי ליבה כמו מסלולי קידום מקצועיים, מעמד וקידום הנשים במערך, גיל ותנאי פרישה, רווחה אחידה והרשימה עוד ארוכה. יחדיו, ובתמיכתו של השר הממונה גלעד ארדן, נשיג את כל מטרותינו".


 


בעת מינוי נציב שירות הכבאות, רנ"צ רוני אלשיך התייחס לחקירת נתניהו ואמר: "אנחנו בשלבים הסופיים של החקירה, יש אילוצים שלא תלויים כל כך בנו, אבל אנחנו נסיים את החקירה הזאת".