יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הנחה היום (חמישי) להיערך לקראת השבתה כללית של קווי אגד ברחבי הארץ, החל מיום הקרוב, ה-21.3. במסגרת המהלך יפסיקו כל קווי אגד ברחבי הארץ את פעילותם. הרקע להשבתה נעוץ בסחבת, כך לדברי ההסתדרות, שנוקטים משרדי התחבורה והאוצר במו"מ מול הנהלת אגד בנושא הסובסידיה, "תוך יצירת מבוי סתום - דבר המונע חתימת הסכם קיבוצי בחברה". מההסתדרות אף  נמסר כי "גרירת הרגליים בסוגיית הסכם התשומות החדש, הביאה לפגיעה משמעותית בשכר העידוד של הנהגים". 
 
יו"ר ההסתדרות התריע לדבריו בפני משרדי הממשלה כבר לפני כחודש על מועד ההשבתה הצפוי בעת שיצא בקריאה למנוע את העמקת המשבר והפגיעה בציבור הנוסעים.


 ניסנקורן אמר היום כי "השביתה היא לא המטרה היא האמצעי. תקופה ארוכה שההסתדרות ונהגי אגד עשו את הכול על מנת להימנע מצעדים דרמטיים אך המדינה ניצלה את הזמן הזה על מנת לדחות את הבלתי נמנע. בשעה שכל ענף ההיסעים בישראל ניצב על פי התהום, המדינה ממשיכה להפקיר את האינטרס הציבורי ולצפצף לא רק על אלפי נהגי אגד אלא על ציבור של מיליון וחצי נוסעים".
ניסנקורן הוסיף: "יש פגיעה מכוונת בהעברת הכספים לאגד, אך אנו לא ניתן להתנהלות בלתי אחראית להכריע את גורלם של העובדים. המשבר החמור, כמו גם האמצעים להביא אותו לפתרון, נמצאים בידי שר התחבורה ושר האוצר וכולי תקווה שהם יירתמו לנושא על מנת לתקן את העוול שנוצר".