בעקבות שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים. שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ צייץ בטוויטר: 'עונש מוות למחבלים'. השר כץ התראיין הבוקר (שלישי) בתכנית של ניסים משעל וספי עובדיה ב- FM103 על הנושא: "יש כאן מצב בלתי נסבל שרוצח נאלח כמו מרואן ברגותי שהורה לרצוח אזרחים נתפס בתחתוניו, נשפט ואף נכלא, מארגן היום שביתות רעב בכלא לטובת הטבת תנאים"/

לדברי השר, "אנחנו מכילים על האסירים הביטחוניים את כל מה שהחוק דורש. הם מצידם רוצים פריבילגיות נוספות בעוד קרובי המשפחה של הנרצחים זוכרים וכואבים. הפיתרון בו אני תומך כבר שנים הוא עונש מוות למחבלים במקרה של רצח קיצוני כמו רוצחי משפחת פוגל. היום החוק מאפשר לבית הדין הצבאי בהרכב של שלושה שופטים בהחלטה פה אחד לגזור עונש מוות על מקרים מהסוג הזה".
 כנשאל השר כץ על עונש מוות למרואן ברגותי, השיב: "חד משמעית, בדרך חוקית כמובן. התביעה הייתה צריכה לדרוש להסיט אליו את הגזר דין מוות. הוא לא צריך לראות אור יום אפילו לרגע אחד. מרואן צריך עד יום מותו להיכלא בבידוד ללא תנאים. המחזה הזה שלצערי פוליטיקאים מהשמאל מידי פעם אומרים שברגותי צריך להיות המנהיג הפלסטיני האלטרנטיבי כי הוא פופולרי ברחוב הפלסטיני. למה הוא פופולרי? כי הוא רצח יהודים והורה לרצוח יהודים?".

"ברוב המדינות בארה"ב יש עונש מוות על רצח אזרחי"
 
כץ טען כי תנאי האסירים צריכים להיות קשים והביא כדוגמא את ארה"ב: "מדובר במחאה מול צד שהחריף את התנאים שלהם במידה מסוימת, הוריד מהם חלק מהפריבילגיות ומנע איזשהו מאזן ולכן הם מאיימים. אין ספק שהתנאים צריכים להיות תנאים קשים. המינימום שהחוק הבינלאומי מחייב. אולי כדאי לשלוח חלק מהאסירים האלה לאיזה חופשה שיראו איך המעצמה הגדולה בעולם, ארה"ב מחזיקה את המחבלים והטרוריסטים. מצידי שהיו גיבורים מתים ולא גיבורים חיים. הם מנסים מתוך הכלא להביך את ישראל, להעמיד אותנו בפני עוד סיבובי אלימות. ברוב המדינות בארה"ב יש עונש מוות על רצח אזרחי. על דברים אזרחים, רצח הוא רצח". 

"בלי שום פשרה". ישראל כץ. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90"בלי שום פשרה". ישראל כץ. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 
כנשאל השר כץ איך הוא פועל בנדון, ענה: "אני מחכה לראות את המקרה הבא שחלילה אם יקרה, מה תהיה מדיניות התביעה. מסתבר שהחוק הישראלי מאפשר ומחייב ששלושת השופטים יקבעו פה אחד. במקרה כזה התביעה צריכה לדרוש את זה. לא צריך אפילו לתקן את החוק. האפשרות הזו קיימת בחוק גם במדינה כמו שלנו שזה לא נורמה כללית כמו במקומות אחרים". 
 
על הטיפול בשביתת הרעב אמר שר התחבורה: " אני הבנתי שהאחראים על נושא השביתה הודיעו שלא תהיה שום פשרה. אנחנו לא מאחלים לאף אחד להרוג את עצמו למרות שחלקם היו צריכים להיות מוצאים להורג. אנחנו לא צריכים להתפשר, לא נכנע לאלימות. צריך לבודד את אותם גורמים, ברגותי בראשם. אני פונה לכל חברי במערכת הפוליטית שיתאפקו. יש מנהיגים בשמאל שקראו לשחרר את ברגותי ולהמליך אותו על הפלסטינים. אלו דברים נוראיים. חד משמעית ברגותי לעולם לא יוכל להיבחר לשום תפקיד והנהגה ברשות הפלסטינית כי באותו רגע שזה יקרה ישראל תצטרך לנתק כל קשר לרשות הזו".