טרגדיה בבית החולים: תינוק נפטר זמן קצר לאחר שנולד היום (שני) בניתוח קיסרי בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. בהודעת בית החולים נמסר כי התינוק שנפטר, נבדק על ידי רופא ילדים לאחר לידתו והועבר מחדר הניתוח למחלקת היילודים בבית החולים להמשך טיפול כמקובל, אך בקבלה למחלקה נצפה כחלון וחיוורון של הפעוט והוא הועבר במצב קריטי למחלקת הפגים. הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו לבסוף לאחר מאמצי החייאה ממושכים.

בבית החולים בילינסון ציינו כי הלידה עברה באופן תקין והתינוק נולד במשקל 2.4 קילוגרמים בשבוע ה-38 להיריון לאמו בת ה-37 וכי מדובר במקרה נדיר ביותר. האירוע החריג דווח למשרד הבריאות ונסיבות המוות נמצאות בבדיקה.

פרופסור ירון צלאל, מומחה למיילדות וגניקולוגיה, סיפר למעריב: "מדובר במקרה מאוד מאוד נדיר. מעבר לכך אינני יכול לדעת מה גרם למות התינוק כי אין בידי שום מידע רפואי על האם והילוד, על מהלך ההיריון, על דרגת המעקב של ההיריון, על מהלך הלידה. אינני יודע אם האישה עברה סקירת מערכות ולכן אין בידי מידע על מום שיכול היה לגרום למותו של העובר. מה שאומר הוא בגדר השערות מקצועיות בלבד: מהנתונים שפרסם בית החולים הוא נולד קצת קטן לשבוע מתקדם כל כך בהריון. ייתכן שההורים לא עשו סקירת מערכות ושהיה מום שלא נצפה מראש או שעשו והיה מום שלא אובחן, כמו לדוגמא עיכוב בגדילה תוך רחמית. אם ההורים יסכימו לנתיחה אולי אפשר יהיה לדעת את סיבת המוות הפתאומי הזה, בין אם מום או סיבה אחרת".

לפני כשלושה חודשים, אירעו מספר מקרים נוספים של תמותת פעוטות. תינוק בן כשמונה חודשים איבד את הכרתו בגן ילדים בתל אביב והובהל במצב קשה לבית החולים, שם הרופאים נאלצו לקבוע את מותו. כוחות ההצלה הגיעו למקום וביצעו בו פעולות החייאה כשמצבו הוגדר אנוש והוא היה ללא דופק ונשימה. לאחר זמן קצר דווח על מקרה דומה במשפחתון בפרדס חנה. פעוט איבד את ההכרה במהלך שהותו שם ומצבו מוגדר אנוש, לאחר מכן נקבע מותו.

מוקדם יותר באותו יום, נמסר למד"א על תינוקת כבת תשעה חודשים שנמצאה מחוסרת הכרה במיטתה במעון בטירה. כוחות ההצלה העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבי"ח מאיר תוך כדי פעולות החייאה, שם נקבע מותה. חובש רפואת חירום מוחמד מנסור סיפר: "הגענו למשפחתון, שם ראינו תינוקת כבת 9 חודשים מחוסרת הכרה במיטה, אנשים במקום סיפרו לנו שהיא לא התעוררה משנתה, היא הייתה ללא דופק וללא נשימה, ביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות ופינינו אותה במהירות לבי"ח כשמצבה אנוש".