בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שלישי) בשבעה ימים את מעצרו של שאול שמאי, המורה החשוד בביצוע עבירות מין בתלמידותיו בבית ספר יסודי בתל אביב. עד כה התלוננו במשטרה עשר ילדות, רובן בנות 7-8 ואחת מהן בת 14. השופטת חיותה כוחן אמרה כי "מאז הארכת המעצר הראשונה בוצעו בתיק אין ספור פעולות חקירה. עד כה נחקרו עשר קטינות שפירטו כיצד החשוד נגע באיברים אינטימיים בגופן. מלבד גביית עדות מהמתלוננות נגבו עדויות תומכות".עוד אמרה השופטת כוחן, כי "החשוד עשה ניסיון בפועל לשבש את החקירה, והתגלה כעבריין מתוחכם שהסתיר ביודעין את עובדת היותו חשוד ובהמשך את היותו מורשע וסלל לעצמו את הדרך להיות בקרבת קטינות ולבצע בהן את זממו".דבריה של השופטת כוחן הם המשך לביקורת שמתחה בדיון הקודם על פרקליטו הקודם של שמאי, עו"ד שי רודה, שטען כי הנגיעות היו מעל לבגדי התלמידים וכי מדובר באקט אבהי. "מבחינתי כשנוגעים בילדה זה לא משנה אם זה מעל הבגדים או לא", אמרה השופטת. לאחר מכן במהלך הדיון אמרה טענה נציגת התביעה כי המעשים נמשכו לאורך זמן, ולאחר מכן טענה כי אלו הערכות וכי ילדים אינם מסוגלים לתאר זמן מדויק. לאחר הארכת המעצר הקודמת, בשבוע שעבר, אמר עורך דינו, שי רודה, כי "מרשי ממשיך להכחיש את החשדות נגדו בעניין ביצוע עבירות פליליות וטוען כי נגע באותן תלמידות במסגרת 'מעשים אבהיים'". לדבריו, לא ביצע את המעשים בסתר אלא מול תלמידים ותלמידות נוספים בכיתה, כך שלא היה לו מה להסתיר ובוודאי לא הייתה לו כוונה פלילית, לטענתו.

עו"ד רודה כפר בטענה שיש קשר בין האירוע שבו הורשע שמאי לפני כחודש בביצוע מעשים מגונים בקטינה מתחת לגיל 14, אותה לימד שיעורים פרטיים, וטען: "המעשים האמורים אינם דומים למעשים שבגינם הורשע מרשי בפרשה הקודמת. אני מקווה ומאמין שככל שהחקירה תתקדם תתברר התמונה והוא יימצא נקי".

שמאי מתכוון לערער על הרשעתו בתיק הקודם תוך חזרה מהסדר הטיעון אליו הגיע אז. "מרשי הוטעה כשהסבירו לו שמדובר במעשה מגונה. אנו עותרים כבר בימים הקרובים לביטול הסדר הטיעון וחזרה בהודאתו מכתב האישום שבגינו הורשע. אין לנו ספק שלאחר שתבוטל הרשעתו יהיו לכך גם השלכות לגבי הפרשה הנוכחית, שהרי גם כאן ממשיך מרשי לכפור בחשדות נגדו וטוען כי הנגיעה שנגע באחת מתלמידותיו אין בה בשום אופן מעשה מיני", מסר עורך דינו יעקב קמר.