בעקבות הפצת תמונתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מבית החולים שיבא שבתל השומר, בה נראה ראש הממשלה לשעבר רזה וחולה, הגיב הבוקר (ראשון) ח"כ יואל חסון בתוכניתם של משעל, דרור רפאל וספי עובדיה ברדיו 103FM,לפרשה וטען: "ראשית, אני לא חושב שהתמונה הופצה כדי להבטיח את מתן קיצור השליש לראש הממשלה לשעבר. אני מקווה שהמשטרה לא מושפעת מדברים שכאלו. המשטרה לא צריכה לראות תמונה שתופץ ברשתות, הם רואים את אולמרט ומכירים אותו. אני לא יודע מי הפיץ את התמונה, מוזר בעיני ששר בממשלה בחר להעלות את התמונה לרשת, אני מבין שזה היה לטובתו אבל לא הייתי משתמש בתמונה הזו. במדינה שלנו, לאחר שאתה מצלם משהו ושולח לאדם אחד אין אפשרות לעצור".
עוד הוסיף חבר הכנסת: "זהו מקרה של 'מבחן בוזגלו' הפוך. כל אסיר שהיה עומד בתנאים של הכלא היה מקבל קיצור שליש על התנהגות טובה ללא כל ספק. מתנהגים לאולמרט בצורה הרבה יותר קשה ממה שמתנהגים לרוצחים ואנסים.  נראה שיש אובססיה סביב סיפורו של אולמרט, מישהו לא מוכן לשחרר את היד מאולמרט ורוצה להמשיך לעסוק בו. אולמרט שילם מחיר לציבור. גם אתם לא ציפיתם שתהיה פשיטה על 'ידיעות ספרים' בעקבות הספר של אולמרט. כל מי שקיבל את ההחלטה בנוגע להוצאת החומרים הקשורים אליו נושא באחריות. הגבולות שנחצו כאן הם גבולות מסוכנים וחמורים מאד. מישהו חושב שזה מה שיעצור אותו מכתיבת הספר".

על אהוד אולמרט כיום סיפר: "אי אפשר לדבר איתו. גם בבית החולים הוא מוחזק כאסיר. ביקרתי אותו בכלא מספר פעמים. כשביקרתי אותו ראיתי אדם רזה אך חזק בנפשו, בטוח בעצמו, עוסק בספר ומרגיש ששילם את מחירו לחברה. הוא מעוניין לסיים את הפרשה ולחזור לחייו הפרטיים. אין לו אופציה לחזור לחיים הציבוריים".  
עריכה: איתמר זיגלמן