ילד בן 8 מאזור הגליל התחתון כמעט ואיבד את כף ידו לאחר שזו "שופדה" אל תוך גדר בעת שניסה לקפוץ מעליה. במרכז רפואי העמק הצליחו להציל את היד ולהחזירה לתפקוד תקין.

האירוע התרחש לפני כשבועיים, "הילד פונה אלינו לאחר שהגדר נוסרה כי אי אפשר היה להפריד את היד מהגדר", סיפר ד"ר חגי אורבך, רופא בכיר לכירורגיה של כף היד במערך אורתופדיה שיקום במרכז רפואי העמק. "לדברי הוריו, הדבר קרה בשעת משחק עם חבריו. הילדים ניסו לעבור מעל גדר בעלת גדילים חדים ומשוננים ואז "שופדה" כף היד לתוך הגדר. חבריו הזעיקו את ההורים ושכנים נוספים וכשהבינו שלא ניתן להפריד את היד מהגדר ניסרו את הגדר והבהילו אותו לבית החולים עם החלק המנוסר של הגדר. כשהגיע למרכז רפואי העמק הוכנס באופן מיידי לחדר ניתוח". סיפר ד"ר אורבך.

"הילד הגיע ללא תחושה בכל היד, והאצבעות היו במנח לא תקין", הוסיף, "במהלך הניתוח הגדלנו את החתך ושלפנו את הגדר שהייתה תקועה בפנים. בדקנו שכל העצבים והגידים שלמים ושהם לא ניזוקו ולמרבה המזל גילינו שהגדר חדרה בין הגידים והעצבים וכך נמנע נזק משמעותי יותר לכף היד. זו הייתה יכולה להיות סיטואציה מורכבת ומסוכנת הרבה יותר ופגיעה בתפקוד כף היד עד כדי נכות תמידית", הדגיש ד"ר אורבך.

לאחר הניתוח אושפז הילד למשך כמה ימים במחלקה כירורגית ילדים במרכז רפואי העמק לצורך מעקב והשגחה ולאחר מכן שוחרר לביתו במצב טוב, כשהיד מתפקדת כרגיל. "בשבוע האחרון הגיע אלינו לביקורת ולשמחתנו היד חזרה לתפקוד מלא כולל תחושה ותנועה ללא כל מגבלה", סיכם ד"ר אורבך והדגיש כי בחופש הגדול קיימת עליה בתאונות בבית ובסביבתו, ולכן חשוב לדבר עם הילדים על זהירות, על הסכנות שבמשחקים שונים, ללמד אותם את כללי הבטיחות ולהשגיח עליהם בכל מצב.