כוחות המשטרה עצרו במהלך הלילה (שבת) תושב לקיה בשנות ה-30 לחייו, בחשד למעורבות בקטטה שפרצה אמש, בשעות הערב, בין מספר מעורבים מאותה משפחה. במהלך הקטטה, נורו יריות שהביאו למותו של מוסא עלי א-סאנע, אב לשלושה, בבית החולים סורוקה בבאר שבע.  במהלך הערב, המשטרה תבקש להאריך את מעצר החשוד, וכוחות רבים מסיירים בשכונה 7, שבה אירעה הקטטה, לשם שמירה על הסדר והשקט. חקירת הרצח הוטלה על צוות מיוחד של חוקרים, שממשיכים בפעולות חקירה שונות, לאיתור המעורבים בקטטה שהביאה למותו של תושב לקיה בשנות ה-30 לחייו. 


הגורם לקטטה הוא ככל הנראה סכסוך על קרקעות בשכונה. במועצה המקומית הוחלט כי הלימודים במוסדרות החינוך יתקיימו מחר כסדרם, והשעתיים הראשונות יוקדשו לסובלנות ולחינוך נגד האלימות. זהו יש לציין כי זהו מקרה הרצח השלישי בחודש האחרון במגזר הבדואי בנגב. היום התקיימה עצרת ברהט נגד האלימות בה השתתפו עשרות אנשים בקריאה שגם המשטרה וגם העמותות האזרחיות ייקחו חלק במיגור האלימות במגזר.

מקרה נוסף אירע לפני כשבועיים בערערה. סמארה סלימאן אבו עראר בן ה-48, אב ל-15 ילדים, נורה למוות במהלך קטטה. בתום הערכת מצב במשטרה, בהשתתפות כלל גורמי החקירה והמודיעין, הוחלט על הקמת צוות חקירה מיוחד ביחידה המרכזית של משטרת ישראל שיחקור את אירוע הרצח.

סמארה סלימאן אבו עראר. צילום: באדיבות המשפחה


ימים ספורים לאחר מכן, פחרי אבו טהה, צעיר כבן 23, נהרג לאחר שנורה בפלג גופו העליון במהלך קטטה שהחלה בין ילדים ביישוב הבדואי תל שבע שבנגב, והסתיימה בקרב יריות, בו נפגעו שמונה בני אדם נוספים. שני צעירים נוספים בגילאי 18 ו-35 נפצעו קשה. שבעה אנשים נוספים נפצעו בינוני, בהם בת 50 שנורתה בפלג גוף עליון, בן 24 שנורה באגן, בן 20 עם חבלה בחזה, גבר כבן 60 עם חבלות בגפיים ושלושה צעירים בני 25 עם חבלות בכל חלקי גופם. אדם נוסף נפצע באורח קל עם חבלת ראש.

מבירור ראשוני עולה כי הרקע לאירוע הקשה הוא קטטה שאירעה אתמול, ובה נשרט ילד בבית הספר ממשפחת אבו טהה. בנוסף לכך, היום סטרו לצעיר ממשפחת אבו עסא. משם התפתח הסכסוך ליריות ודריסה, ולבסוף למותו של הצעיר.