שני מקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו עוכבו הבוקר (ראשון) לחקירה על ידי היאל"כ (היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית), במסגרת חקירת פרשת הצוללות. בין המעוכבים עורך דין דוד שמרון, בן דודו של ראש הממשלה ויועצו המשפטי של מיקי גנור בתיק 3000, ואדם נוסף המקורב מאוד לראש הממשלה.עיכובם לחקירה מתרחש לאחר שגנור, המתווך בפרשת הצוללות מול חברת "טיסנקרופ" הגרמנית ועד המדינה בפרשה, קשר את יועצו המשפטי בפרשה עו"ד דוד שמרון, וטען בעדותו כי שמרון לא היה רק יועץ משפטי שרקם את העסקה בפן המשפטי, אלא שותף לכל דבר, שהיה אמור ליהנות מרווחים כלכליים כתוצאה מהעסקה.


כזכור, בעבר דווח כי שמרון ייאלץ להיחקר פעם נוספת ובמשטרה המתינו להשלמת הפרטים על מנת שיהיה ניתן לאשש את טענותיו של גנור, ואכן הבוקר נרשמה התפתחות משמעותית ודרמטית, הקשורה גם לסביבתו הקרובה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלא מן הנמנע שייאלץ למסור עדות בפרשה לפחות בשלב הראשוני.


מיקי גנור. צילום: פלאש 90מיקי גנור. צילום: פלאש 90


יש להזכיר גם כי גנור טען שהוא ידע כי שמרון מקורב מאוד לראש הממשלה ויכול לקדם את העסקה ועל כן השתמש בשירותיו. המשטרה לא לקחה את עדותו של גנור כמובנת מאליה למרות שגיבה אותה במסמכים. החוקרים ידעו שהוא החשוד העיקרי בפרשה ועל כן ידעו שיש לגבות את עדותו בראיות נוספות ובהצלבת חומרים. לא בכדי נעצרו ונחקרו בפרשה עדים נוספים, ביניהם מקורבים לראש הממשלה.
 
לכן, עוכבו הבוקר שני עורכי דין בכירים, שניהם מקורבים מאוד לנתניהו. שמו של שמרון הותר לפרסום כי הוא כבר נעצר בעבר בפרשה הזאת. באותו זמן שבו שמרון עוכב בפעם הראשונה ושוחרר למעצר בית ולאחר מכן אושר לו לצאת לחופשה, גנור חתם על הסכם עד המדינה ושטח בפני החוקרים עדות מפורטת שנמשכה שבועות ארוכים. הוא קשר, כאמור, את שמרון כמעורב ישיר בפרשה, וציין בפני החוקרים כי לא היה רק יועצו המשפטי, אלא שותף לכל דבר ועניין שאמור היה לקבל עמלות ורווחים מקידומה של העסקה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בהמשך לפניות כתבים ועל מנת להעמיד דברים על דיוקם, נבהיר כי משטרת ישראל עכבה הבוקר לחקירה, שני עורכי דין בכירים, במסגרת פרשת 3000 הנחקרת בלהב 433 יאל״כ. למעט הבהרה זו, איננו מפרטים מחקירות מתנהלות וכל פרסום מעבר לכך, הנו באחריותו הבלעדית של הכתב. להזכירכם,  בהתאם להוראות החוק, זהותם אסורה בפרסום עד חלוף הזמן הנדרש או ככל שנדרש הליך בבית משפט".