חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 הגיעו הערב (חמישי) לירושלים כדי לחקור באזהרה את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בפרשות 1,000 ו-2,000. החוקרים, שהגיעו עם מפקד היחידה תנ"צ כורש בר נור, ביקשו לשמוע את גרסת ראש הממשלה ביחס לעדותו של האוליגרך הבריטי לן בלווטניק, מי שרכש, בהשפעתו ככל הנראה של רה"מ, את ערוץ 10 מאיש העסקים ארנון מילצ'ן, ובכך חסך ממנו הפסד של מיליוני שקלים. נתניהו, מנגד, טען כי פעל בנושא כדי ליצור תקשורת הגונה, ולא חלילה כדי לסייע לחברו וספק הסיגרים שלו מילצ'ן. בתוך כך, לפי דיווח ב"החדשות", המשטרה מתכוונת בבוא העת לגבש חוות דעת בעניינו של נתניהו, זאת על אף ש"חוק ההמלצות" עבר בקריאה טרומית. בתום למעלה מארבע שעות הסתיימה חקירתו של ראש הממשלה ועל פי ההערכה, נתניהו יידרש לתאם מועד נוסף אחד לפחות ולאחריו תעביר המשטרה לפרקליטות את ממצאי החקירה לרבות עמדתה באם התגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות המיוחסות לו. זמן קצר לאחר חקירתו הגיב נתניהו בטוויטר וכתב: "אני חוזר ואומר לכם גם הערב בביטחון מוחלט: לא יהיה כלום - כי לא היה כלום".


מדובר בחקירתו החמישית של רה"מ במסגרת תיקים אלה. עניינו של תיק 1,000 הוא חשד לקבלת טובות הנאה שקיבלו בני הזוג נתניהו על מנת לסייע לאיש העסקים ארנון מילצ'ן, בתמורה למתנות שנתן להם. בין המתנות שנתן מילצ'ן לזוג נתניהו, על פי הדיווחים, סיגרים במאות אלפי שקלים ושמפניה ורודה. 

המשטרה מבקשת לברר האם ראש הממשלה נתן למילצ'ן תמורה למתנות, מה שמעלה את האפשרות שמדובר בשוחד. בין היתר נבדק האם פיצול ערוץ 2 סייע לערוץ 10, שמילצ'ן היה מבעליו. שלשום דווח ששגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר, המקורב מאוד לראש הממשלה, העיד על הפעולות שעשה בשליחותו של נתניהו.

ניידת משטרה בכניסה לבית ראש הממשלה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90


כפי שדיווח בחודש יולי, במשטרה מעריכים כי בתיק המתנות התגבשה תשתית ראייתית לכאורה לעבירות של ניגוד עניינים במסגרת קבלת טובות הנאה ועבירות מס. במסגרת איסוף הראיות ולאחר שבחנו את התיק, הצליחו הפרקליטים המלווים - ליאת בן ארי ויונתן תדמור - לאתר אינטרסים של נותני המתנות, ובכך בעצם לשלול ולהפריך טענות של ראש הממשלה על לקבלת מתנות בין ידידים קרובים כביכול.

בחודש מאי האחרון פורסם בחדשות 2 כי העוזרת האישית של איש העסקים מילצ'ן מסרה כחלק מחקירת הפרשה עדות מפתח מספר פעמים. על פי הנטען, העוזרת של מילצ'ן הייתה זו שקיבלה את ההזמנות הספציפיות של המתנות מבני הזוג ודאגה גם לשינוע שלהן. עוד ציינו בערוץ 2 כי מקורות הגדירו בפניהם את עדותה של העוזרת כעדות דרמטית. יש לציין כי העוזרת היא לא היחידה שמסרה עדות, אלא גם נהגו האישי של מילצ'ן.

תיק 2000 עוסק בשיחות בין נתניהו לבין מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, שהוקלטו על ידי ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו. בשיחות נשמעים השניים דנים בעתידו של העיתון ,ישראל היום", יריבו הגדול של ידיעות אחרונות. בין השאר, אור שם נתניהו כי הוא מוכן לצמצם את התפוצה של ישראל היום בתמורה לסיקור הוגן יותר בידיעות אחרונות.