המאבק של ארגון המורים לשיפור תנאי ההעסקה של המורים נמשך. אחרי השביתה הכללית ביום שלישי והשביתה החלקית היום (רביעי) בחיפה, עכו, אשדוד ואילת, מחר מגיע תור הערים הגדולות. הארגון הודיע כי מחר יושבתו הלימודים בבתי הספר התיכוניים (כיתות י'-י"ד) בירושלים, תל אביב ובאר שבע. ביתר היישובים יתקיימו הלימודים כסדרם. 

מארגון המורים נמסר כי ההשבתה היא תוצאה של "חוסר התקדמות במשא ומתן בשל התבצרות האוצר בעמדותיו וסירובו להגיע להסכם בתום לב ומתוך רצון לקדם את מעמד המורה ותנאי העסקתו. מחר תודיע הנהלת הארגון על צעדיה הבאים".

הדרישות העיקריות שהציג מזכ”ל ארגון המורים רן ארז הן תוספות שכר מיידיות לשכר ההתחלתי של מורים חדשים, כדי שיתחילו ממשכורת של 8,000 שקל ברוטו בחודש, במקום 6,400 שקל, תוספת שכר מיידית של 600 שקל למורים ותיקים יותר, תוספת גמולי השתלמות ותקנים, מענקי הצטיינות ותוספת שכר למנהלים. 

ארז הוסיף כי רבות מהתביעות הנוספות של הארגון אינן עולות כסף, אך משפרות את תנאי העבודה של המורים בבתי הספר. במשרד האוצר טוענים כי אף שהמשא ומתן מתקיים מזה חודשים רבים, ולאחר שהונחו הצעות רבות לסיומו, ארגון המורים בחר להציב דרישות מקדימות בעלות תקציבית גבוהה, דרישות שעיקרן בא כדי להיטיב עם המורים הוותיקים על חשבון המורים הצעירים.