בעקבות התכנית המוצעת על ידי משרד האוצר בחוק ההסדרים הקרוב, פורום המכללות הטכנולוגיות ישבית מחר את 24 המכללות הפרוסות בכל רחבי הארץ ויפגין מול משכן הכנסת במחאה על התכנית המוצעת ל"פגיעה בהשכלה הטכנולוגית", לדבריו.


מפורום המכללות הטכנולוגיות נמסר: "לאחר משא ומתן שנמשך שלוש שנים בין המכללות הטכנולוגיות למשרד האוצר, החליטו שר האוצר כחלון ומנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לגדוע את ההסכמות מול המכללות הטכנולוגית ובחרו בתכנית שתמוטט את מערך ההשכלה הטכנולוגי שכיום לומדים בו קרוב ל-30,000 סטודנטים ברחבי הארץ. במקום לחזק את הקיים ולהוביל רפורמה סדורה על בסיס צרכי המשק המשווע להנדסאים תוצרת כחול לבן, התכנית המוצעת מקדמת סגירת מכללות בהדרגה, תסלול את הדרך לפיטורי עובדים ותמחק עבודה של עשורים רבים בפיתוח הון אנושי טכנולוגי. זאת ועוד, התכנית תוביל לסגירת מכללות בהדרגה, בעיקר מהפריפריה, ותסגור את שערי האקדמיה בפני אלפי צעירים שלא יוכלו ללמוד מקצוע שיכשיר אותם לעתיד תעסוקתי ומכבד".

ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב, יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות ומנכ"לית הנדסאים באריאל, מסרה כי "התכנית המוצעת על ידי משרד האוצר תוביל לקריסת ההון האנושי הטכנולוגי במדינת ישראל. דווקא המשרד שאמור להיות אמון על חשיבה כלכלית לטווח הארוך, הוא זה שמציג כעת תכנית חובבנית שסוגרת בפני עשרות אלפי צעירים את שערי התעסוקה העתידית ומחבל בהכשרת הנדסאי העתיד של המדינה".