טרגדיה בשומרון: שני הילדים שנהרגו הלילה (רביעי) בתאונת הדרכים הקטלנית בשומרון הם אורי ליפניק בת ה-13 ורואי ליפניק בן ה-8 מהיישוב שבי שומרון. אמם בת ה-35 מאושפזת עדיין במצב קשה מורדמת ומונשמת, עם פגיעה רב מערכתית בבית החולים מאיר בכפר סבא. מהזירה פונו גם האב במצב קל עד בינוני והילד הקטן, פעוט כבן חצי שנה שגם היה ברכב בזמן התאונה. משפחתם של הילדים החליטה לתרום את הקרנית והעור שלהם.בתאונה הקטלנית היו מעורבים כ-11 בני אדם - שישה ישראלים וחמישה פלסטינים. הפלסטינים פינו לבתי חולים ברשות הפלסטינית את חמשת הנפגעים האחרים בתאונה בהם הרוג אחד, סטודנט בן 21 מטול כרם, ושלושה במצב בינוני. פצוע נוסף כבן 25 שהיה לכוד ברכב פונה על ידי מסוק צבאי. לוחמי כיבוי האש נאלצו להשתמש בציוד מיוחד על מנת לחלץ את אחת הנפגעות מאחד הרכבים הפגועים.מחקירה ראשונית של בוחני התנועה של המשטרה עלה כי הנהג הפלסטיני נסע ככל הנראה במהירות מופרזת ואיבד שליטה על רכבו. "רכב ישראלי שנסע מכיוון כללי כפר יונה לכיוון שבי שומרון, התנגש עם חזית הרכב בצד ימין של רכב פלסטיני שהגיע מולו מכיוון שבי שומרון. הרכב הפלסטיני, איבד שליטה לאחר שככל הנראה נסע במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך, פגע במעקה בטיחות נזרק למרכז הכביש וחסם את נתיב הנסיעה של הרכב הישראלי", מסרו במשטרה.

התאונה הקטלנית בשומרון. צילום: זק"א


מנורה חזני מהיישוב שבי שומרון דיברה בגל"צ על בני המשפחה שהיו מעורבים בתאונה. "אנשים אדיבים, מעורבים בקהילה, בית חם ופתוח. זה אסון נורא. אחד ההרוגים חבר טוב מאוד של אחד הילדים שלי, היה קשה לספר להם". 
 
"עוד לא התאוששנו מהרצח של הרב שבח ושוב עובדי הרווחה מגיעים לבית הספר", הוסיפה חזני, "מצד שני אנחנו צריכים לעזור לקהילה, להתפלל לפצועים, ואנחנו מנסים כמה שאפשר להתפנות לעשייה חיובית. זה ציר נורא, הוא חשוך נורא, ביקשנו תאורה, אין קליטה, קרו שם עשרות תאונות. סמוך לשם קרו בחודשים האחרונים שלוש תאונות קטלניות. הערבים נוסעים שם באופן מופרע, עוקפים מימין ומשמאל, אנחנו רואים שם נהיגה פרועה ולא בסטנדרטים שאנחנו רגילים". 
 

ביישובם של משפחת ליפניק הודיעו: "בית שבי שומרון מודיע בצער רב על האסון הנורא שפקד אותנו אמש בתאונת הדרכים הקשה שאירעה למשפחת ליפניק שירלי ואוהד וארבעה מילדיהם. אנו כואבים את אובדנם של הילדים היקרים הבת אורי והבן רואי ז"ל אשר קיפחו את חייהם בתאונה זו. 'אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ יַעְזֹרוּ וּלְאָחִיו יֹאמַר חֲזָק'".