אחד האנשים המסתוריים ביותר בישראל הוא ללא ספק טייקון הגז, קובי מימון, אשר לדעת רבים, נחשב לאדם עם השפעה עצומה, עם עסקים חובקי עולם, מיליארדים בחשבונות הבנק וגם נדל"ניסט לא קטן. אך יחד עם כל הדברים האלה, בניגוד לאנשי עסקים אחרים, מימון מתרחק מאור הזרקורים כמו מאש, חוסך בדרך התנהלותו, ויותר מכך, גם היה שותף, לכאורה, ועל פי עדויות של אחד מעובדיו, לעבירות פליליות.

בתוכנית "המקור" שתשודר הערב בערוץ 10, הרכיבו העיתונאים רביב דרוקר וגלי גינת פרופיל על איש העסקים, אשר נדמה כי מעבר להיותו מחוץ לאור הזרקורים, הוא גם אדם שחי בצניעות ובחסכנות. בריאיון לגלי צה"ל היום (רביעי) סיפר דרוקר על אחד ממקורביו, שהחליט לדבר עם התוכנית, ולשבור את המעגל סביב אותו איש מסתורי, שכלל לא חי בישראל.אולי אני מאחר בהיכרות שלי, אבל הוא מוכר רק בגלל הבן

"לגמרי, הוא עושה הכל כדי שאף אחד לא יכיר אותו, והוא גם מתגאה בזה. כשהוא הגיע בעבר לבית המשפט, בגלל דיון הגירושין שלו הוא עשה זאת רק כי היה חייב, וכשהגיע הרים שקית כמו זוכה בלוטו כדי שלא יצלמו אותו, הוא גם מתגאה בזה. בעדות שנביא של אחד המקורבים שלו איתו הוא הסתכסך, הוא מספר שהוא יכל להסתובב בתחנה המרכזית בתל אביב, אחד מאינספור נכסיו, והם בחיים לא ידעו שזה הוא. שאלנו סוחרים אם הם ראו אותו שם והם אמרו 'בחיים לא, הוא לא בא לכאן'. זה חלק מהקטע שלו, הוא לא רוצה להשאיר טביעות אצבע, אף אחד לא יכול לקבל ממנו מיילים אפילו, לכן הפריצה במעגל האבטחה שלו, של אדם חשדני בצורה קיצונית, היא דרמטית. מדובר באדם שטיפל בילדיו, שילם מזונות, הוא יושב איתו ושומעים בהקלטות, זה דבר מאוד נדיר". 
התחילה בענייניו חקירה של רשות המיסים לפני שבע שנים
"החקירה תקועה. הוא כמעט לא מגיע לארץ, אחרי שהוא ניצח באופן די מדהים את משפט הגירושין עם אשתו, שרצתה להשיג ממנו מיליארדים, שזהו רכושו, ונאלצה להסתפק בהרבה הרבה פחות מכך. שזה גם סיפור פנטסטי. אפילו שר האוצר בא להעיד לטובת חברו הטוב במשפט הגירושין הזה. הוא דמות יוצאת דופן, יש לו 16 תחנות מרכזיות, רבע ממאגר הגז תמר, ואפשר להמשיך עוד ועוד ועוד, הוא טוען שאין לו בעלות על כלום, או אחוזים בודדים מהחברות האלה, ואין לו שום קשר אליהן".
"אנחנו נשמיע את שי כהן, שמארח את בכירי הקבוצה, כולל קובי מימון, איתם הוא מדבר על הקריסה הכלכלית. הדברים שנשמעים שם הם מעולם תוכן לא נתפס. הם מדברים שם על 'אולי נביים פריצה, אולי נמחק את המחשבים, אולי יבוא טנדר לקומה מינוס 1 לאסוף את החומרים', ואמירות כמו 'אתה חייב לשמור עלינו', כנראה שעל המחשבים היו דברים שהטרידו מאוד את מימון. יש שם דברים שמאוד מטרידים אותו, ולכן מביימים פריצה. הוא כמעט לא פה".

"הוא היה חבר ממש ממש קרוב של כחלון, חופשות משותפות, חברים, היה לו חיבור לא קטן לשר חיים כ"ץ, שהיה מגיע כמעט כל יום למשרד. אגב, כ"ץ אמר לנו שזה נכון, אבל שהוא בא למשרדים לפגוש את מוטי בן ארי. אגב, היום שניהם מתמודדים עם אותו כתב אישום. קובי מימון החזיק את העיתון של ש"ס, ככה היתה לו קרבה להרבה אנשים כמו אלי ישי ואריה דרעי. היתה לו בעלות על העיתון הזה, העמיד ערבות עם החברות, והיו לו מהלכים בזירה הפוליטית, ששימשה גם לעסקים וכו'. לביטאון של ש"ס הוא הביא ערבויות מהחברות הקרובות אליו ביותר".
הוא דיבר איתך במהלך התחקיר?
"הוא לא דיבר איתי, הוא לא מדבר עם התקשורת, זה חלק מהשיטה שלו ש'הכלבים נובחים והשיירה עוברת'. פה במקרה הזה אני חושב שיהיה לו יותר קשה. שי כהן אומר 'אני הייתי שותף לעבירות פליליות, וגם הוא'. ערבוב בין כספים ציבוריים לפרטיים, הוא מדבר על חשבוניות פיקטיביות". 
יש לו עסקים בחו"ל
"לא יודעים איפה הוא חי, הוא חי כנראה גם בהולנד, שם חי גם שותפו הטוב חיים צור. יש לו המון עסקים בחו"ל. הדירוגים שממקמים אותו בעשירייה הרביעית עם הון של 3.5 מיליארד שקלים, הם דיווחים ממעיטים. הוא גם מאוד שמח שחושבים שהוא יותר קטן ממה שהוא באמת. יש לו אימפריית תמונות שמן, בתי המלון, נדל"ן מטורף. קמצנות וחסכנות. שמעתי עדויות מאנשים שהוא יש לו קשר פתולוגי לכסף, לא רוצה להגיד קמצנות, אלא חסכנות". 
 
"הוא מצטופף במחלקת תיירים. אני שמעתי שהוא פנה בצ'ק אאוט ממלון לאיש עסקים מכובד אחר ושאל אותו 'אני יכול להשאיר אצלך את המזוודות?' הוא שאל אותו למה, ומימון השיב 'חבל לי לשכור את החדר לעוד יום',  עדות אחרת היא על הכעס שלו עם אורי בסיפור עם יאיר  נתניהו. הוא לא כעס על הפרשה, אלא על זה שהוא בזבז אלפי שקלים בערב אחד".
חלק מהקלטות נתניהו. זעם על אורי