לאחר שנודע כי שלמה פילבר חתם עם הסכם עד מדינה, כחלק מפרשת 4000, וככל הנראה צפוי להעיד גם נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, הפך המושג "עד מדינה" לשגור בכל שולחן שבת. היום (ראשון) שוחחה אילה חסון שוחחה עם משה סלע ב-103FM, עם מי שבעבר הפליל את השר לשעבר שלמה בניזרי, ששחזר את שקרה לו לאחר שחתם על ההסכם וגולל את הסיפור. רוצים לקבל את החדשות לפני כולם? הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו


"בניזרי ואני היינו חברים וטובים, כמו משפחה. גרושתי הייתה ראש הלשכה שלו ואני הייתי יד ימינו. כל מה שעשיתי למענו היה מתוך אהבה והערכה. ניהלתי חברת כוח האדם ושלמה היה אז שר העבודה והרווחה. התעסקתי בייבוא עובדים זרים ונטען כי שלמה בנזירי קיבל ממני הטבות על ייבוא העובדים הזרים והואשם בשוחד. מאוד כעסתי על אילה חסון כשפרסמת את הדברים וגיבית את גרושתי באותה עת. החקירות נמשכו כשמונה שנים ורק בשנת 2013 סיימתי את עבודות השירות שלי ושמתי את הפרשה מאחוריי.

הייתי אדם מסודר מבחינה כלכלית עם חבורה של אנשים מכובדים שעטפו אותי אך נותרתי בסוף הפרשה במצב נפשי, בריאותי וכלכלי לא פשוט לאחר מעצרים וחקירות שהיו הדבר הכי משפיל שיכולתי לעבור. שמעתי שאיימו על שלמה פילבר שאם לא יהיה עד מדינה הוא יבלה את שארית חייו בכלא, האיומים הללו עובדים ומשפיעים על הנחקרים. באותה עת נלחצתי וחשבתי שאני נמצא בחושך, והרגשתי שאני מוכן לעשות הכל על מנת לצאת מהחושך הזה".

"הילדים שלי נותרו לבד, הם לא הלכו לבית הספר כי התגרו בהם בכיתה, זה היה אכזרי ביותר. סגרו לנו את חשבונות הבנק כך שלא יכולנו לשלם חשבון חשמל, החברים ברחו והוצאו צווי הרחקה מכל הכיוונים והכל כדי להוביל אותך למקומות הכי שפלים שיכולים להיות, נותרתי לבדי. עשיתי חשבון עם עצמי והבנתי שאני חייב להיות עד מדינה כדי לצאת מהפרשה הזו. כל יום האשימו אותי בדבר אחר, בין היתר טענו שרצחתי מישהו ואמרו שאם אדבר הכל ייפתר.

"ככה הובילו גם את חפץ, את פילבר וגם את אלוביץ', מאד קשה לרדת מלמעלה למטה, זה כואב מאוד. לא יכולתי להראות את הפרצוף שלי בציבור, לא יכולתי לצאת לסופר, לפארק, לבית הכנסת ולשום מקום. עברו מאז 18 שנים וזה עדיין לא נפסק. פילבר עומד לספוג את אותו הדבר, הוא הולך להיות האדם הכי אומלל בעולם. לכל מקום שאני הולך אף אחד לא מקבל אותי לעבודה, למה שיקבלו עד מדינה. אני ומשפחתי סובלים מכך מאוד. בתי משרתת היום במוסד ממשלתי, בגלל שאני הייתי עד מדינה סירבו לקבל אותה לתפקיד כלשהו, המערכת הוקיעה אותה בגללי. היום אני חושב שהמערכת כבר סימנה את שלמה פילבר בנימין נתניהו".

"המדינה לא נותנת גיבוי"

"אילה חסון התייחסה לדבריו: "אני לא סימנתי אף אחד באותה תקופה. אספר לך את הצד שלי בפרשה. באותה עת קיבלתי קריאה כי מישהי מעוניינת לדבר איתי ורק איתי. הלכתי לפגוש את אותה בחורה מבוהלת שהיא גם רעייתך לשעבר. שמעתי את דבריה והתחלתי לחקור ולחפור. לאחר בדיקה מעמיקה מצאנו שדבריה נכונים ומבוססים ברובם. היא בחרה לדבר מסיבותיה שלה ולא אפרט אותם כאן".

"זה מזכיר לי את הטענה שחפץ הציע למשפטנית לסגור את תיקם של משפחת נתניהו ותקבל קידום בתמורה", השיב: "זה בדיוק אותו דבר, הדברים שהיא אמרה לא היו ולא נבראו. שלמה בניזרי קיבל הטבות לפני שהוא היה סגן שר. לא היה מעבר לזה כלום". לבניזרי יש היום ילדים ונכדים וחשוב לכולם ידעו שהוא איש ישר, כל מה שהוא יגיד עלי הוא נכון כי אני חטאתי ופשעתי".

לאחר מכן סיכם: "היום במדינת ישראל אסור להיות עד מדינה. לא בצווארון הלבן ולא בעולם התחתון. המדינה לא נותנת גיבוי ואנשים הופכים להיות אומללים ומסכנים כשהורסים להם את חייהם, זאת המציאות כפי שאני חוויתי אותה. לא התראיינתי המון שנים ואני מדבר מדם ליבי על הדברים. קשה לי לחיות היום רחוק מהבית ומהילדים שלי, שום דבר לא נשאר לי בגלל ההחלטה שלי להיות עד מדינה. מאוד קשה לי להתראיין אצלך לאחר שעמדת בראש החץ בפרשה הזו אך אני מגיע היום ממקום של אהבה ולא של שנאה".עריכה: איתמר זיגלמן