כחמש שעות לאחר שהחלו, ובהפרש של שעה זו מזו, הסתיימו היום (שישי) חקירותיהם ראש הממשלהבנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו, שהתנהלו בנפרד, כאשר ראש הממשלה נחקר במעונו הרשמי ואשתו במשרדי להב 433 בלוד. כזכור, מוקדם יותר הבוקר חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בראשותו של תנ"צ אלי אסייג ונציגי הרשות לניירות ערך (ני"ע), הגיעו למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור על מנת לחקור אותו באזהרה, בפעם הראשונה בתיק בזק (פרשה 4000). במקביל, שרה נתניהו, שזומנה בתחילה למתן עדות, נחקרה גם היא באזהרה, בחשד למעורבות בפרשה.מפאת קוצר הזמן החוקרים לא גבו עדות מראש הממשלה בפרשת הצוללות ומכאן שכל החקירה עסקה בפרשת בזק ובתיק 4000 שמסתמן כתיק הבעייתי עבור נתניהו. בנוסף לשניים, בשעות הבוקר הובאו במקביל שאול אלוביץ' וניר חפץ אל משרדי להב 433, ככל הנראה על מנת לעמתם עם תשובותיהם של בני הזוג נתניהו.בסמוך לתחילת חקירתו של נתניהו פרסמה המשטרה כי בכיר לשעבר במשרד התקשורת ומקורב מאוד לראש הממשלה עוכב לחקירה במסגרת הפרשה. הבכיר לשעבר שוחרר מאז לביתו. מדובר באדם שכיהן כראש המטה של שר התקשורת בתקופת נתניהו והיה מועמד להתמנות למנכ"ל המשרד לפני שלמה פילבר, עד המדינה בפרשה. במקביל לחקירתו של ראש הממשלה במעון בבלפור הגיע אלדד יניב, ממובילי המחאה מול ביתו של מנדלבליט בפתח תקווה, ביחד עם כמה עשרות מפגינים שהניפו שלטים בהם נכתב 'מושחתים הביתה".חוקרי המשטרה מגיעים למעון ראש הממשלה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90


חוקרי המשטרה מגיעים למעון ראש הממשלה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90


שרה נתניהו מגיעה למשרדי להב 433. צילום: אבשלום ששוני


אלדד יניב מפגין מחוץ למעון ראש הממשלה. יונתן זינדל, פלאש 90לאחר חקירתו, נתניהו פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סרטון בו הודה לתומכיו וכתב כי הוא "בטוח יותר מתמיד - לא יהיה כלום! שבת שלום ופורים שמח מירושלים". אמש דווח כי יוצגו בפני נתניהו ראיות המורות שבניגוד להנחיית היועמ"ש מיוני 2016, עסק בתפקידו כשר תקשורת בעניינים הנוגעים לבזק ולאתר וואלה, אף שהיה בקשרי ידידות עם אלוביץ'. ההערכה היא שנתניהו ייחקר עוד מספר פעמים בפרשה. אמש דווח כי גם שרה נתניהו תתבקש לתת הסברים על האמור בהקלטה שבה היא נשמעת מצטרפת לשיחה טלפונית עם איריס אלוביץ' ועם מנכ"ל וואלה, אילן ישועה.


ל"מעריב" נודע כי צוות החקירה צפוי לבקש מראש הממשלה לתאם מועד חקירה נוסף, שבו מתוכנן לעמת אותו עם פילבר. על פי הערכה, ראש הממשלה לא יסכים להשתתף בעימות, כפי שהתנגד לעימות עם עד המדינה ארי הרו בפרשת המתנות (1000) ובפרשת נתניהו־מוזס (2000). לא מן הנמנע כי לאור התשובות שהתקבלו היום מבני הזוג נתניהו, יבקשו החוקרים ביום ראשון להאריך שוב את מעצרם של אלוביץ' ושל חפץ.

רוצים לקבל את החדשות לפני כולם? הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

את החקירה מלווה מראשיתה עו"ד יהודית תירוש מפרקליטות מיסוי וכלכלה, הכפופה במקביל לפרקליטות מחוז תל אביב למיסוי וכלכלה - תחת שרביטה של עו"ד ליאת בן ארי, מנהלת המחלקה - וכן לרשות לני"ע, כגוף נפרד בתוך הרשות. תירוש חשפה השבוע בפני שופט בית משפט השלום בתל אביב עלא מסרואה כי אלוביץ' חשוד בקבלת שוחד בכמיליארד שקל תמורת סיקור אוהד של משפחת נתניהו באתר וואלה.