בית משפט השלום בחיפה האריך היום (שלישי) את מעצרו של רום מרשי, בן 32 המואשם בכך שתקף שוטר בעיר, ולאחר מכן פרץ לדירה של זוג קשישים, תקף גם אותם והתבצר בה אתמול הוארך בשבוע. כזכור, התקרית החלה לאחר ששוטר ושוטרת הגיעו לאזור בית החולים בני ציון בעיר לאחר שהתקבל דיווח על מרשי המתנהג בצורה מוזרה. כאשר הגיעו השוטרים למקום תקף החשוד את השוטר במסור ידני ופצע אותו בראשו. השוטרת ביצעה ירי לאוויר, בעקבותיו ברח החשוד מהמקום והחל ניסיון לאתרו.אירוע תקיפה והתבצרות בחיפה. צילום: דוברות המשטרה

כעבור זמן קצר הגיע החשוד לביתם של זוג קשישים בשנות השמונים לחייהם ברחוב החשמונאים בעיר. הוא תקף את השניים ופצע את הגבר באורח קשה. הוא פונה לבית החולים רמב"ם כשהוא סובל מחבלת ראש ומונשם. הנפגעת הנוספת פונתה במצב קל לבית החולים בני ציון כשהיא סובלת מחבלות בגפיים. לאחר מכן התבצר החשוד בדירה של בני הזוג הקשישים, עד שפרצו פנימה כוחות הימ"מ ועצרו אותו.

בני קמין, חתנם של הזוג שהותקף באירוע, אמר בראיון לכאן ב' כי "היא עם חבורות וחתכים ושוחררה, הוא עדיין מורדם ומונשם עם שברים וחתכים, וכל מיני חבלות בגוף. אנחנו מקווים שהכל יהיה בסדר. הוא קיבל מכה בראש. המשטרה מתייחסת לזה כאילו זה אירוע חד פעמי. זה אירוע שמתמשך כבר שנתיים, מדובר באדם מעורער בנפשו, שפלש לדירה שנמצאת מעל ההורים, באלימות, כי היא הייתה נטושה".

"הוא איים עליהם לאורך כל התקופה", המשיך, "הוצאו לו צווי הרחקה, כדי להרחיק אותו מהדירה. שום דבר לא עזר. הוא כבר כמה חודשים גר בדירה בצורה מסודרת, למרות שזה של מישהו אחר. המשטרה אישרה לו לגור שם. במשך כל התקופה הוא מאיים על האנשים שלא עשו לו שום דבר. אני מבטיח לך שהניסיון הזה יחזור על עצמו".

"ישחררו אותו עוד חצי שנה שנה והסיוט הזה יחזור", הוסיף, "לא מעניין אותו כלום, ואף אחד לא מצליח להוציא אותו מהדירה. הוא נכנס לדירה שלהם עם מסור חשמלי, הפריד ביניהם, נתן מכות לשניהם, הפיל אותם על הרצפה, ניסה לפגוע בה מינית, ולבסוף התבצר בדירה, עד שהוציאו אותו מהדירה, אבל אנחנו מתכוננים לסבב הבא, כשהוא ישוחרר".

העיתונאית כרמל קמין העלתה בעקבות האירועים ציוץ בטוויטר בו כתבה: "הקשישים האלה הם סבא וסבתא שלי, והאיש שהשתולל ותקף אותם באלימות הוא אדם שפלש לדירה מעליהם כנגד החוק. מעל לשנה הם מדווחים לרשויות עליו וכלום. האדם המופרע הזה גרם לסבא שלי להיות עכשיו מורדם ומונשם בטיפול נמרץ. אוזלת יד מזעזעת של המדינה".

היום עדכנו במשפחה כי מצבו של הקשיש שהותקף עדיין קשה. "לצערנו היום אין הרבה חדש, סבא שלי, ניצול שואה בן 82, עדיין מונשם ומורדם וכולנו ממתינים לרגע בו יעבור ניתוח ראשון לאיחוי שברי הגולגולת מהם הוא סובל בשל התקיפה. לאחר הניתוח נקבל הערכת מצב לגביו ואנחנו מחזיקים אצבעות לשיפור מצבו".

"האיש שתקף אותו הוא פולש שנכנס לא כחוק לדירה מעליו ובמשך שנתיים חרף התלונות שלנו למשטרה ולרשויות לא נעשה דבר כדי להרחיק אותו מהמקום ולשמור על סבא וסבתא שלי. הבוקר לתדהמתנו אמו של הפולש הגיעה לדירה ואנחנו לא רואים שנעשה מאמץ אמיתי מצד הרשויות להרחיקם מהמקום. כמו כן, אנחנו בהלם לשמוע שהאם התריעה על בנה אתמול, בבוקר הפגיעה ודבר לא נעשה. אנו מצפים לקבל סיוע רפואי וכן מטפל מלווה לסבתא שלי, בת 82, שנותרה לבדה ללא סבא שלי, שהיה עד כה התומך הראשי שלה והעוזר בכל פעולות היומיום".