ח"כ מוטי יוגב (הבית יהודי) התראיין היום (ראשון) לתכניתו של מנדי ריזל ברדיו 101.5FM ותקף בחריפות את בג"ץ, זאת על רקע דרישתו של יוגב כי בתי מחבלים ייהרסו, ביניהם הבית של המחסל שביצע את הפיגוע הקטלני סמוך ליישוב מבוא דותן בערב שבת. "לא להיתלות בתירוץ שבג"ץ לא מאפשר. לשים את בג"ץ בצד ב-72 שעות. לא להתחשב בדעתו שמסרסת", אמר יוגב. "בג"ץ הוא זה ששותף לירידת ההרתעה של חיילי צה"ל ומדינת ישראל, לכך שגם הרצח הבא - לא עלינו, שלא יבוא - משום שאיננו מאפשר את אותו הריסת בית".

"טווח של 72 שעות הוא טווח שמספיק כדי לברר האם יש קשר כלשהו בין המשפחה, הורים אחים ואחרים. בג"ץ הוא סוג של לה-לה-לנד, שחי שלא במדינת ישראל", הוסיף יוגב. "השופטים הנמצאים בו וגם הנשיאה שנמצאת בו צריכים לדעת את מקומם. בג"ץ צריך לעשות תשובה גדולה ולתקן את עצמו ולא להתערב בהחלטות ביטחוניות ומדיניות, זה לא מקומו, זו לא סמכותו, ועל ממשלת ישראל לקחת את ההגה לידיה". 

בית המשפט העליון. צילום: פלאש 90 בית המשפט העליון. צילום: פלאש 90


כשנשאל יוגב האם בג"ץ הוא עמוד הטווח של הדמוקרטיה, השיב: "הוא עמוד הטבח ולא עמוד הטווח, בגלל שהוא לא מאפשר הרתעה ממשיכים חיילים להיהרג". 

כזכור, באוקטובר 2015 תקף יוגב בחריפות את בית המשפט העליון, עקב החלטתו לעכב הריסת בתי מחבלים. יוגב קרא אז לשופט עוזי פוגלמן "לפשוט את מדי השופט ולהצטרף לרשימה המשותפת". "שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, בפסק דינו שעיכב הרס בתי מחבלי רוצחים, שם את עצמו בצד של האויב. על זכויות רוצחים הוא מגן ובכך מונע ענישה מרתיעה ומסכן חיים", אמר אז ח"כ יוגב.

לפני כן עורר הח"כ סערה דומה לאחר שתקף את בג"ץ, בעקבות החלטתו לדחות ערעור נגד הריסת בתי מריבה בבית אל, ואמר: "על בג"ץ צריך להרים כף של טרקטור D9  ואנו כמערכת מחוקקת נדאג לרסן את השלטון המשפטי במדינה, את הזנב שמקשקש בכלב".