במבצע מיוחד של יחידה 9900, יחידת הלוויינים של צה״ל, לצד מומחי סנפלינג ויצרני טקסטיל, יוצר, נפרש ותועד מהלוויין הישראלי בחלל, דגל ה-70 לכבוד חגיגות יום העצמאות של שנת השבעים למדינה על גג משכן הנשיא. הדגל נפרש על שטח פנים של 1,500 מטר מרובע ומשקלו 270 ק״ג. הוא יוצר בדפוס מיוחד במפעל בקריות במשך עשרה ימי עבודה של תפירה, הדפסה והלחמה, מרשת מש שמשונית והועלה לגג המשכן לגובה של כעשרה מטרים בעזרת מנופים ייעודיים. 
 
הכנסתו של הדגל למשכן דרשה בידוק ביטחוני במכונת השיקוף, ומאחר והדגל לא נכנס במכונה, נאלצו מאבטחי המשכן לפרק אותו ואף לסגור את הכביש לכמה דקות. על מנת לתעד את הדגל גויסו רחפנים מיוחדים, שהורשו באופן חריג לטוס מעל האזור הסגור בדרך כלל מטעמי אבטחה, ויחידת הלוויינים המיוחדת של צה״ל 9900 נרתמה למשימה.
 
מנכ״ל בית הנשיא הראל טובי, שפיקח על הפריסה מקרוב, אמר היום: "ביקשנו לייצר את הדגל הייחודי הזה, הנצפה באמצעות הלוויין מכל נקודה וזווית, כביטוי לגאווה והשמחה בעת המיוחדת הזו, שנת השבעים של ישראל, הממלאת בגאווה ישראלית על שנות יצירה ופעילות בכל התחומים. אנחנו מלאי הערכה לכל הגופים שנרתמו לסייע לנו במבצע המורכב הזה שדרש יוזמה ויצירתיות לצד פתרונות ביטחון ובטיחות, ומקווים שהוא ירחיב לבבות רבים לישראלים ויהודים במדינת ישראל ובעולם כולו״. דגל ה-70 יהיה פרוש על גג המשכן עד ליום ירושלים ובמהלך המטס ההיסטורי של יום העצמאות יהווה הצדעה של בית הנשיא לכוחות הביטחון.  

דגל ישראל פרוש על גג בית הנשיא. צילום: דוברות בית הנשיאדגל ישראל פרוש על גג בית הנשיא. צילום: דוברות בית הנשיא

דגל ישראל פרוש על גג בית הנשיא. צילום: דוברות בית הנשיאדגל ישראל פרוש על גג בית הנשיא. צילום: דוברות בית הנשיא