שופט ביהמ"ש השלום בראשון לציון גיא אבנון האריך הערב (ראשון) את מעצרם של מהנדס עיריית בית שמש דניאל צרפתי, הקבלן והיזם לייב וולדמן והמאכערים דוד טפילינסקי אלברט אסולין, יצחק רבר ומתתיהו פרימוביץ' בחשד לעבירות של מתן וקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בביהמ"ש ציינו נציגי היאל"כ כי לחשודים מיוחסות עבירות של מתן שוחד לעובדי ציבור בכירים בהם מהנדס העיר בית שמש ויו"ר הוועדה לתכנון ובניה משה מונטג.

במשטרה טענו כי מדובר בפרשיה מורכבת בעלת מספר רב של חשודים ומסועפת וההתייחסות אליה היא כפרשת "הולילנד" של בית שמש. "החשודים פעלו לאורך שנים רבות ביחד וביצעו עבירות של שחיתות ציבורית בעבור טובות הנאה וקידום האינטרסים האישיים שלהם תוך גרימת נזק לקופה הציבורית והתעלמות מוחלטת מהדין והחוק במדינה. את הכנסותיהם מביצוע העבירות הסתירו החשודים מרשויות האכיפה השונות. הגענו היום לביהמ"ש עם פרשיה בעלת מספר אירועים פליליים". 
יו"ר ועדת התכנון והבניה מונטג הוא החשוד המרכזי בפרשה ונוגע כמעט לכל האירועים ולכל תתי הפרשות שנחקרים בימים אלו. מונטג הוא ראש אגף ההנדסה בבית שמש ומתוקף תפקידו כיו"ר הוועדה המקומית נתן אישורים למספר פרויקטים של נדל"ן וזאת בתמורה לקבלת שוחד וטובות הנאה בהיקפים הנמדדים במיליונים.
במשטרה ביקשו שלא להרחיב בשמות הפרויקטים המדוברים מכיוון שמדובר בראשיתה של החקירה ממנה עולה כי באחד הפרויקטים שונה ייעוד הקרקע משטח ציבורי למבנה מגורים, כאשר הרווח על כך נאמד במיליוני שקלים וזאת כאשר הקופה הציבורית לא קיבלה תמורה תמורת שינוי הקרקע.

עוד ציינו במשטרה כי מכיוון שמדובר בחבורה של חשודים השייכים לחבורה מסוימת, קיים חשש משיבוש הליכי החקירה וזאת עוד בטרם נתפסו כל המסמכים הקשורים לפרשה. פרויקט אחד שעלה בדיון הוא פרויקט ברחוב שפת אמת, שם כאמור שונה יעוד הקרקע בניגוד לחוק ובתמורה לקבלת טובות הנאה ושוחד על פי החשד.