חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) עורר סערה אמש ברשת החברתית טוויטר לאחר שכינה שוטרים "אפסים" בשל פעילות אכיפה בהתנחלויות. הדברים עוררו תגובות זועמות הן מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן, והן מחברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני).

העימות החל כאשר חבר הכנסת הגיב לציוץ על אכיפה משטרתית ביישוב יצהר שבשומרון. "מתפלל ליום שלמשטרת ישראל יהיה אומץ לאכוף כך את החוק והריבונות ביישובים הבדואים והערבים בנגב ובגליל. חזקים על מתנחלים. אפסים", כתב סמוטריץ'. 

שפיר הגיבה לציוץ של חבר הכנסת, וצייצה: "סמוטריץ, "אפסים" תקרא לאנשים כמוך, שיושבים בכנסת ובו זמנית עוברים על החוק, ועוד מעזים לקלל את האנשים ששומרים עליך בזמן שאתה עושה את זה. נוח להתעלם מסמוטריץ' ואמירותיו ההזויות, אך העובדה ששר החינוך ושרת המשפטים ממשיכים לגבות את האיש המסוכן הזה היא משהו שאסור לאף אזרח שומר חוק לקבל".  השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הגיב אף הוא לציוץ של סמוטריץ', וכתב: "דווקא לאחר ששוטרי משטרת ישראל מותקפים ברהט בוחר ח״כ סמוטריץ׳ לקלל אותם ולהציג תמונה מעוותת של משטרת ישראל. הביטוי שלך מבייש בצלאל ואני מצפה ממך להתנצל בפני שוטרי משטרת ישראל ומג״ב שמגנים גם עליך בגופם".

סמוטריץ' כתב בתגובה: "מצוין גלעד, יצאת ידי חובה. ממלכתי. נאור. ומגבה את המשטרה. אחלה שר לבט"פ (שמח שאתה מנקה את המצפון על העימותים החוזרים ונשנים שלך עם המשטרה על הגב שלי). ואגב, לצערי אני לא מציג תמונה מעוותת אלא את תמונת המציאות ההזויה ביצהר. אתה מוזמן לביקור לראות בעיניים". ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "צר לנו על התבטאויות מעין אלה של נבחרי ציבור מול שוטרי משטרת ישראל - משרתי ציבור המסכנים חייהם יום יום בשמירה על בטחון הציבור, ומשלמים בגופם ואף בחייהם לא פעם, מתוך שליחות עמוקה. משטרת ישראל, הנוגעת בעצבים החשופים של החברה, תמשיך בשליחותה בענייניות, מקצועיות ושוויוניות".

סמוטריץ' הגיב: "צר לי על ההתנהלות השערורייתית של המשטרה בחודשים האחרונים ביצהר. אעלה כאן כמה סיפורים ואשמח לתגובה עניינית. צר לי גם על התגובה הדמגוגית (אך אופיינית) של דוברת המשטרה שמכפה על אין ספור מחדלים. מישהו אמר שהמשטרה לא עושה גם דברים טובים?! אבל היא עושה גם דברים רעים ואותם צריך למגר".