המיליארדר רומן אברמוביץ', אשר עלה לישראל בימים האחרונים, והחל להתגורר בארץ, אמנם לא חי כאן אף פעם, אבל ידוע כתורם נדיב לעמותות הקשורות לניצולי שואה. עמותת "יד עזר לחבר", אשר נהנתה בעבר מתרומתו, בירכה על החדשות הטובות לפיהן אברמוביץ' הפך להיות תושב ישראל. יש לציין כי לאחרונה העניק המיליארדר תרומה לטובת הקמתו של מבנה ממוגן ובטוח במתחם קריית החסד של עמותת "יד עזר לחבר", על מנת לשמור על הדיירים גם בעיתות מלחמה וחירום. בנוסף, העניק מר אברמוביץ' תרומה לשיפוץ דירות נוספות המיועדות לקליטתם של דיירים חדשים ב"בית החם של ניצולי השואה" שבחיפה.

מייסד עמותת "יד עזר לחבר" אמר בדבריו,הבוקר: "מר רומן אברמוביץ' תרם וסייע לנו רבות עד היום בסתר, והיום כשנהיה לתושב מדינת ישראל אני רוצה להגיד לו תודה על הכל, ולהודות לו על כל פעילותו העניפה והברוכה. לטובת רווחתם של ניצולי השואה בישראל. רומן אברמוביץ' הוא איש עסקים מצליח אשר תרם רבות לקידום התרבות היהודית ברחבי העולם ובכלל זאת גם עמותה שלנו. ברצוני למסור את תודתנו העמוקה למר אברמוביץ'. אני שמח ללמוד כי הוא הפך להיות תושב ישראלי, זהו יום שמח לכל מדינת ישראל".
מתחם "הבית החם של ניצולי השואה" בחיפה. צילום: יד עזר לחבר

ריטה קסימאו-בראון, בת 84, ניצולת שואה מפולין ודיירת פעילה ב"בית החם של נצולי השואה", אמרה: "ברצוני להודות מקרב לב למר אברמוביץ' על תרומתו הנדיבה שהעניק לטובת הפרויקט שלנו ולעזרה שלו במאבק כנגד האנטישמיות במדינות העולם וזאת על מנת כדי שהשואה לא תתרחש שוב לעולם. משפחתי נאלצה לברוח מידיי הצורר הנאצי כשהייתי ילדה קטנה חלפו למעלה מ 70 שנה מאז הקמתי בישראל משפחה נהדרת ולתפארת וזהו הניצחון האמיתי שלי".  
יהודית רוזנצוויג, בת 91, ניצלת השואה מצכ'יה, דיירת ה"בית החם של ניצולי השואה" ומי שניצלה מזוועות הנאצים במחנות העבודה וההשמדה אושוויץ וברגן בלזן, אמרה: "הבית החם מאפשר לנו, ניצולי השואה, לחיות בכבוד, בשלום ובשלווה, ואני מודה לשמעון סבג,ולרומן אברמוביץ' ולכל האנשים הנפלאים שתומכים בנו ומסייעים ועושים לילות כימים למענם של ניצולי השואה". 
עמותת "יד עזר לחבר" שבחיפה מפעילה את ה"בית החם של ניצולי השואה" בשכונת הדר שבחיפה והיא משכנת במתחם העמותה שברחוב קסל למעלה ממאה ניצולי שואה שגילם נושק לגיל מאה. העמותה מעניקה להם דיור ברמה גבוהה עם כל התנאים, ליווי רפואי וטיפול סוציאלי, שלוש ארוחות ביום ופעילות חברתית עשירה ומגוונת בכל ימות השבוע. במקביל העמותה דואגת לארוחות חמות לניצולי שואה רבים בצפון שאינם מתגוררים בבית החם וכמו כן מסייעת העמותה לנזקקים חסרי בית, אימהות חד הוריות ועוד.

"יום חג לישראל". שמעון סבג. צילום: יד עזר לחבר