כרבע מיליון בני אדם, בהם תיירים רבים, השתתפו היום (שישי) במצעד הגאווה שנערך בתל אביב, זו השנה ה-20 ברציפות, כך לפי הערכת עיריית תל אביב. המצעד יצא משטח הכינוס בשדרות בן ציון, יעבור ברחובות בוגרשוב, הירקון, פרישמן, הרברט סמואל והסתיים בגן צ'ארלס קלור. מהמשטרה נמסר כי מאות שוטרים, סדרנים, מתנדבי משטרה, לוחמי משמר הגבול, שוטרי יס"מ, בלשים ושוטרי תנועה נפרסו לאורך מסלול הצעידה, במתחמי הכינוס 

ובהיקפים, במטרה לאבטח ולשמור על שלום המשתתפים וכן לשמור על הסדר הציבורי כמו גם הכוונת התנועה.

לקראת האירוע, ובמהלכו, נחסמו צירי תנועה רבים בתל אביב, שכולם נפתחו עד שעה זו לתנועה. מהמשטרה נמסר כי במהלך האירוע 16 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי, רובם כתוצאה מהתייבשות, שבעה מהם אף פונו לקבלת טיפול בבית חולים כמו כן נמסר כי במהלך האירוע נעצרו שבעה בני אדם, חמישה שוהים בלתי חוקיים, אחד בחשד לתקיפת שוטרים והפרת הסדר הציבורי, ואדם אחד נעצר לאחר שברשותו נתפס תיק ובו קילוגרם של מריחואנה ועשרות פטריות הזיה.

גם במד"א נערכו לאבטח רפואית את עשרות אלפי משתתפי המצעד. מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר בתחילת האירוע כי "כמו לכל אירוע רב משתתפים גם במקרה הזה נערכנו מבעוד מועד, בתיאום מלא עם כלל כוחות הביטחון והגורמים הרלוונטיים, וזאת על מנת לתת מענה רפואי על פי הצורך. אני פונה למשתתפי המצעד לשמור על עצמם, להקפיד על שתייה מרובה לאור מזג האוויר החם הצפוי במהלך האירוע, ולא להסס לפנות לצוותי מד"א הפרוסים בשטח במידת הצורך או לפנות למוקד החירום של מד"א בטלפון 101 או באמצעות אפליקציית 'מדא שלי' המאפשרת לאתר את מיקומו המדויק של הזקוק לעזרה ולשגר אליו צוות רפואי".

 

המתמודדת על ראשות עיריית ת"א-יפו, מיטל להבי, אמרה במהלך המצעד כי "תל אביב יפו חוגגת היום יחד עם הקהילה הגאה את השונות והשוויון ומאות האלפים שגדשו את הרחובות הם התשובה של ישראל החופשית והדמוקרטית לכל הכוחות השמרנים וההומופובים שמנסים לכרסם בהישגים הרבים שהשיגה הקהילה הגאה לאורך השנים. תל אביב יפו הייתה ותמשיך להיות בית לכל תושביה, ומגדלור לסובלנות והפלורליזם. מרצ ונבחריה לאורך השנים חתומים על שורה של הישגים מהותיים וחסרי תקדים לקהילה הגאה, בהם הקמת בית דרור, המרכז הגאה והגדלה משמעותית של תקציבי התמיכות לארגוני הקהילה. זאת רק ההתחלה".


עיר של קיץ. צילום: אבשלום ששוניעיר של קיץ. צילום: אבשלום ששוני

המצעד מתקיים זו השנה ה-20 ברציפות. צילום: אבשלום ששוניהמצעד מתקיים זו השנה ה-20 ברציפות. צילום: אבשלום ששוני

יום צבעוני ברחובות העיר. צילום: אבשלום ששונייום צבעוני ברחובות העיר. צילום: אבשלום ששוני

חוגגים בתל אביב. צילום: אבשלום ששוניחוגגים בתל אביב. צילום: אבשלום ששוני

משתתפים במצעד הגאווה בת"א. צילום: אבשלום ששונימשתתפים במצעד הגאווה בת"א. צילום: אבשלום ששוני

תיירים רבים הגיעו למצעד. צילום: אבשלום ששוניתיירים רבים הגיעו למצעד. צילום: אבשלום ששוני