מאז השתחרר מהכלא אלאור אזריה לא מפסיק לחגוג. לאחר החגיגות הספונטניות שנערכו ביום השחרור לפני כחודש וחצי ואחרי שהשתתף בחתונת אחיו, אדיר, בערב למחרת שחרורו, חגג אזריה עם חברים ובני משפחה במסיבת שחרור ברמלה, העיר בה הוא מתגורר. כאמור אזריה השתחרר מהכלא הצבאי למעלה משנתיים אחרי התפוצצות הפרשה, ותשעה חודשים אחרי שהחל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו, בכלא 4 בצריפין, לאחר שירה במחבל מנוטרל. 



אלאור אזריה חוגג. צילום: צחי אליהו



אלאור אזריה חוגג. צילום: צחי אליהו



אזריה ומשפחתו חגגו כבר ביום שחרורו מהכלא את המאורע ולקול קריאות שמחה של עשרות תומכים ואוהדים התייצבו ביום השחרור הוא והוריו צ'רלי ואושרה בפני כלי התקשורת. "היום יום שמח, אחרי 26 חודשים של סבל וסיוט שאני לא מאחל גם לשונאים שלי", אמר האב צ'רלי. "עברנו תקופה מאוד קשה", המשיך ואמר צ'רלי, "היום זה יום של שמחות. אנחנו מדברים רק על שמחות. מודים לכל התומכים שלנו. יש לפחות 95% מהעם שתומכים בנו בכל מיני צורות וקיבלנו חיבוק גדול מהם. כוחנו באחדותנו ואם נתאחד נהיה חזקים. מספיק עם השנאה. לא לשכוח שמדובר בחייל צה"ל. תפתחו את העיניים ותראו מה קורה פה", אמר האב. עוד ציין כי על בנו אלאור נאסר לדבר כיוון ש"הוא בסטטוס מסוים". 



האם אושרה אמרה ש"היום זה יום העצמאות שלי. בבוקר קיבלתי את השיחה הכי מאושרת בעולם. הילד, האור שלי, חזר הביתה" וסיימה בקריאת שמע ישראל. לאחר שירת עידוד של תומכיו של אלאור העניק לו רן רמי בוזגלו, ממובילי המאבק לשחרורו, תעודת הוקרה בה נכתב כי "במרץ 2016 בעת שירותו בגזרת חברון הבחין אלאור במחבל שהיווה סכנה ברורה ומיידית וניטרל אותו. בפעולה זו, גילה אלאור קור רוח ופעל כמצופה מלוחם מצטיין ועפ"י ההכשרה שעבר. על זאת מוענקת לך תעודת הוקרה מעם ישראל על מסירותך בהגנה על המולדת". שיירה של מכוניות יצאה עם אזריה ותומכיו לנסיעה ברחובות רמלה כשלצידו של אזריה הזמר אריאל זילבר.