עיתון 'הארץ' חשף הבוקר (שלישי) שמצלמות האבטחה בגן בפתח תקווה תיעדו סייעות מכות את הפעוטות, ואולם המדינה לא פנתה להורים של שאר התינוקות בגן כדי לעדכן אותם בנעשה במקום. עוז, אבא של אחד הפעוטות בגן, סיפר הבוקר ב-103FM אצל אילה חסון: "יש לי ילדה בת שנתיים ובגיל הזה מאוד קשה לדעת מה יהיו ההשלכות של האלימות הזו על המשך חייה".

כשנשאל אם הבחין באלימות בגן בעבר השיב: "מתוך קצב החיים של כולנו יש המון דברים שנעלמים מעינינו. בדיעבד אני יכול לומר שאחרי שגילינו את מה שגילינו והילדה החלה לישון בצורה סדירה ועברה למסגרת כמו שצריך, סימני חיבה שלי כמו חיבוקים לא קיבלו תגובה של סטירה. ילדים שעוברים דברים בסגנון הזה כבר לא יודעים לשים את הקו בין אלימות לאהבה. הגבולות מטשטשים אצלם".


אילה חסון הקריאה סעיף מכתב האישום בו מתוארת התעללות קשה של המטפלת במשך זמן ממושך כלפי הפעוטות. עוז הוסיף לדבריה: "הקראת רק פסקה אחת, אבל ישנם שבעה עמודים בהם מתוארים מקרים בהבדלי זמן קצרים מאוד כלפי כלל הילדים בגן וניתן לראות שזהו משהו מגמתי. זו הייתה סוג של נורמה בגן. לא היה ילד שפסחו עליו".

לסיום התייחס האב לעונשים הקלים שבית המשפט מטיל על נאשמים בפרשות מהסוג הזה והאשים את מערכת המשפט על כך שהמגמה הזו נמשכת. "עשרות פסקי דין מהסוג הזה זכו לסטירת לחי מבית המשפט. כשמסתכלים על כתב האישום מבינים שלא טרחו אפילו לזמן את ההורים וליידע אותם שמתנהלת אלימות קשה בגן של הילדים שלהם. היה שם סוג של כסת"ח מצד משטרת ישראל. בכתב האישום מופיעים ילדים ולא טרחו ליידע את הוריהם להפסיק לשלוח אותם לגן מחשש לפגיעה בהם. כשהורי הגן ביקשו לראות את הסרטונים שתועדו המשטרה אישרה להראות אותם לשני הורים בלבד. הורים אחרים שהגיעו למשטרה המשיכו לשלוח את ילדיהם לגן כי מדינת ישראל לא דאגה ליידע אותם מה באמת קרה שם".

עריכה: איתמר זיגלמן