לאחר מספר ימים מורטי עצבים, יכולים סוף סוף בני משפחת ג'ומהור מקלנסווה לחייך, לאחר שהילד בן ה-7 כרים ג'ומהור הושב למשפחתו בסוף השבוע. כזכור, כרים נחטף ביום שלישי האחרון בזמן ששוחח עם בן דודו, ככל הנראה על ידי גורמים אשר הלוו כסף לאביו. הוא הוכנס בכוח לרכב סמוך לביתו בקלנסווה, ובהמשך הועבר לשטחי הרשות הפלסטינית שם היה קיים חשש ממשי לחייו. בסופו של דבר, שוחרר רק לאחר התערבותו של המגשר חאג' כריים ג'רושי, ונערכה לכבודו חגיגה גדולה בעיר הולדתו קלנסווה.
 
ג'בל ג'ומהור, אביו של כרים, התראיין היום (ראשון) לאילה חסון ב-103FM וסיפר על מה ששמע מבנו בימים הקשים שעבר בשבי. "כרים בסדר, יש לו ביטחון, אבל הוא לא מרגיש טוב. בשבי נתנו לו לאכול אבל הוא לא הסכים, אז איימו עליו בכל מיני צורות שאם לא יאכל או יבכה יהרגו אותו, והוא בכה כל הזמן".

איפה הוא היה, ליד רמאללה?
"כן. היו ארבעה חבר'ה שחטפו אותו"
 
והוא ראה את הפנים שלהם?
"כן, כן".
 
תגיד, זה האדם שטוען שאתה חייב לו 4 מיליון או מיליון ש'?
"כן"
 
אז מה, מחוב כספי חוטפים ילד?
"זה לא עניין של כסף. הכסף הזה נגמר מזמן. הם חשבו שזה יהיה להם קל מאוד, ואני לא אהבתי את זה, אמרתי שאין לי כסף ושעל ילדים אני לא משלם".
 
אתה חייב לו כסף?
"לא חייב לו. אם הייתי חייב לו הייתי שותק ומשלם. אנשים יודעים טוב מאוד שאני לא חייב לו. הוא ניסה לשים אותי בלחץ כי ראה שהמצב שלי השתפר".
 
ולא פחדת להגיד לו שאתה לא משלם על הילד כסף?
"אני לא משלם. היה לי קשה מאוד אבל אתם עזרתם לי מאוד".
 
לא פחדת שיהרגו אותו?
"לא... יהרגו את הילד? יהרגו אותו".
 
מי זה האדם הזה שאומר שאתה חייב לו כסף?
"לא עכשיו, לא עכשיו. כל דבר בזמן".
 
הוא גם גר בקלנסואה?
"אני לא אמרתי... הכל בסדר. הכי חשוב זה הילד".
 
ג'בל הודה לכל מי שסייע לו, וגם לכרים ג'רושי, המגשר מרמלה, שסייע לו בהשבת הילד. "הוא היה איתי ולא ישן ארבעה לילות. לא אשכח לו את זה", אמר, "תודה לכולם, תודה לכל מי שעזר לי ולילד".


עריכה: יניב מורוזובסקי