בעקבות סערת החופה הקונסרבטיבית שבגינה עוכב אתמול בבוקר הרב דב חיון לחקירה משטרתית, בעקבות תלונה של בית הדין הרבני בחיפה על עריכת חופות שלא כדין, הבוקר (שישי) תצא משלחת תמיכה של עשרות עורכי טקסים שיבקשו להסגיר את עצמם למשטרת ת"א ומשטרת ירושלים, בעוון עריכת טקסים שלא במסגרת הרבנות. הם יתייצבו בשעה 9:30 בבוקר בתחנת מוריה ובתל אביב בתחנת "לב תל אביב".
עורכי הטקסים של "הויה" – מרכז הטקסים הפועל במסגרת תנועת "ישראל חופשית" יחד עם עורכי טקסים רפורמיים וכן ועוד עשרות זוגות שהתחתנו דרכם - יוצאים למפגן תמיכה ברב חיון. בין עורכי הטקסים שיופיעו מחר נמנים העיתונאי ג'קי לוי, השחקנית אסתי זקהיים, יושבת ראש אגודת הלהט"ב חן אריאלי ונוספים.
אורי קידר מנכ"ל תנועת ישראל חופשית המובילה את המאבק לחופש בחירה בנישואים אמר: "החוק במדינת ישראל קובע כי דינו של כל מי שעורך חתונה או מתחתן מחוץ לרבנות הוא עד שנתיים מאסר. עד היום החוק לא נאכף, אבל בתקופה בה הרבנות מבינה עד כמה היא מאבדת את הרלוונטיות שלה עבור אזרחי ישראל, וברקע ההצלחה הגוברת של חתונות יהודיות מחוץ לרבנות – היא מאבדת את העשתונות". 

עוד הוסיף קידר כי "אלפי ישראלים בכל שנה מתחתנים מחוץ לרבנות ומצביעים אי אמון במוסד המסואב הזה, שקיים רק בזכות פוליטיקאים פחדנים שמפחדים להנהיג ולאפשר נישואים אזרחיים בישראל. אין שום אפשרות אחרת מלבד חקיקה מידית של חוק לנישואים אזרחיים, אין לנו יותר זמן למעקפים. עד אז, מצפים מראש הממשלה שממנו נושבת הרוח הרעה הזו, להתקשר להתנצל בפני הרב חיון״.