חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) נחקר היום (שני) במשך שבע שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, במסגרת פרשת השחיתות בראשון לציון. בניגוד לפעמים הקודמות, ביטן השיב לשאלות החוקרים, ועם סיום החקירה הוא נפגש עם פרקליטו, עו"ד אפרים דמרי. ח"כ ביטן אישר את דבר החקירה ולשאלה אם הוא מודאג, השיב "ממש לא". החקירה הקודמת של ביטן התקיימה בחודש פברואר.

הוא התייחס לחקירת הפרשה, שהחלה בדצמבר האחרון עם מעצרם של מספר חשודים, בראיון ששודר לפני כחודשיים ב"החדשות" והסביר: "דיברתי 40 שעות אבל כשראיתי שיש הדלפות באופן מגמתי החלטתי שלא אדבר". אמר יו"ר הקואליציה לשעבר, שהחליט לפרוש מהתפקיד בגלל החקירות, טען כי יש לו תשובות טובות לכל השאלות של המשטרה, "אבל אני אבחר את העיתוי". 
לדבריו, הוא לא יחתום על הסדר טיעון: "יש בית משפט". הוא הוסיף: "אם אני אענה לך עכשיו על העניין הזה אני אצטרך להתייחס לתוכן. יש לי תשובות לכל. בסופו של תהליך אני חושב שאצא מהעניין הזה בלי בעיה". אחד הדברים שפגעו במשפחת ביטן היה חקירת המשטרה לגבי מתנו החתונה של הבת ענבל, שנחשדו כשוחד לחבר הכנסת. "זה פגע במשפחה. הם נפגעו קשה. זה לא נעים שהתמונות שלך מתפרסמות בעיתונים. מה היא קשורה לעניין? כואב לה שתוקפים את אבא שלה. מה היא עשתה בחתונה? היא בסך הכל התחתנה. זה דבר לגיטימי לקבל מתנות בחתונה", הסביר.
 
הוא הוסיף: "לחבר כנסת יש זכויות כמו לכל אדם רגיל. הזכות לחפות היא זכות ממדרגה ראשונה. זה שחוקרים אותי לא אומר שהורשעתי. אם לא הייתי ח"כ לא היו חוקרים אותי". ביטן הבהיר כי יתמודד בפריימריז של הליכוד בלפני הבחירות הבאות. "אני יכול לתרום לפעילות הציבורית לאור האג'נדות שלי. אני צריך לעבור את הצונאמי הזה ואחרי שאעבור אותו הכל יסתדר". על המטרה הפוליטית שלו, אמר חבר הכנסת כי "אין לי יעד כרגע. הייתי צריך להיות שר ובעקבות החקירה נחסמתי. היעד שלי כרגע זה לצאת זכאי".