משלחת של הפלגים הפלסטינים הגיעה מרצועת עזה לקהיר, במטרה לדון במספר סוגיות הנוגעות לפיוס הפנים פלסטיני ולרגיעה עם ישראל, כך נודע היום (שלישי) ממקורות המעורים בנושא. במקביל, גורם ישראלי בכיר אמר לעיתון "לוס אנג'לס טיימס", כי הסכם ההסדרה בין ישראל לחמאס מוכן כמעט לחלוטין, וביומיים האחרונים לא נגרמו שריפות כתוצאה משיגור בלונים או עפיפונים.

מקורות ערביים ופלסטיניים דיווחו כי מצרים נערכת לחדש כבר מחר את השיחות עם נציגי הארגונים הפלסטיניים בנושא ההסדרה ברצועת עזה, הרגיעה בגבול עם ישראל והפיוס בין פתח לחמאס. משלחת חמאס חו"ל בראשות סאלח אל-עארורי כבר הגיעה לבירת מצריים במוצאי שבת.

גורם פלסטיני מסר, כי לשיחות הוזמנו נציגים מטעם חמאס, פתח, הג'יהאד האסלאמי, החזית העממית והחזית הדמוקרטית. על פי הערכות, נציגי פתח לא יבואו לשיחות בטענה כי הם עסוקים בכינוס המועצה המרכזית של אש"ף.

מקור פלסטיני הדגיש, כי הגורמים המצריים יציגו בפני הפלגים הפלסטיניים את מסמך הרגיעה שלא יהיה תלוי בלוחות זמנים, אך הוא מבוסס על המגעים בהם השתתפה מצריים ושליח האו"ם ניקולאי מלדינוב. המסמך כולל הפחתת המצור הישראלי על רצועת עזה. כמו כן, הפלגים הפלסטינים יציגו את סוגיית החזרה לרגיעה שנחתמה עם ישראל בחסות מצריים בשנת 2014, וכן הפעלת נמל ימי בעזה והאפשרות לדון בשיקום שדה התעופה הבינלאומי ברצועה.

המקור הכחיש בתוקף את הדיווחים על תקופת הרגיעה, אך על השולחן מונח התנאי של האיחוד האירופי להשקיע בפרויקטים ברצועת עזה בתנאי שהרגיעה בין הפלגים הפלסטינים לישראל תהיה ארוכת טווח.

עיזת א-רישק, בכיר בחמאס,  אמר כי "המגעים בקהיר יהיו סביב סוגיית הרגיעה וגם הפיוס הלאומי הפלסטיני", ואילו חוסאם בדראן, בכיר אחר בחמאס בחו"ל, כתב בדף הפייסבוק שלו, כי הוא בדרכו לבירת מצריים, והביע תקווה כי "נוכל להביא לאחדות לאומית לפי ההסכמים משנת 2011 על בסיס השותפות, אך הדבר לא יפגע בתהלוכות השיבה שמטרתן להסיר את המצור מעל העם הפלסטיני ברצועת עזה".

בתוך כך, בעוד נמשכים הפרסומים בדבר הפסקת אש מסתמנת בין ישראל לחמאס, קב"ט המועצה האזורית שער הנגב, אייל חג'בי, אמר כי לאחר יומיים בהם הייתה רגיעה כמעט מוחלטת עם השריפות, הפרחת הבלונים לא הסתיימה. "ארבעה בלונים נחתו עם חומרי בעירה בסמוך לקיבוץ ארז, אך זה לא גרם לשריפה", אמר. "זאת מציאות הזויה. גם כשאנחנו פותחים את המעברים לפלסטינים ושיהיה להם טוב, הם עדיין משגרים. טרור הבלונים, ניאלץ להתרגל אליו, כמו הרקטות. זה השגרה שלנו".