המשטרה פענחה את רצח אביעד בן סימון, תושב קריית אתא בן 25 שנורה ונדקר למוות בסוכות בשנה שעברה באזור המרכז המסחרי בעיר. אחד החשודים ברצח, רועי דדון, בן 33 מקריית אתא, נעצר לפני כשבועיים בחשד למעורבות ברצח, מעצרו הוארך מעת לעת והיום הגישה פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום נגדו. אביו ואחיו של הנאשם, ראובן דדון (56) ועוז דדון (25), שעל פי החשד, לקחו גם הם חלק ברצח, עדיין דרושים לחקירה.

על פי כתב האישום, בתאריך ב-5 באוקטובר 2017, סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר, התפתח במועדון "Penthouse Club Summer" בשדרות ההסתדרות בחיפה, עימות בין עוז דדון לבין מספר אנשים, בהם יוסי בן גרתי, חברו של המנוח. נוכח זאת, עוז עזב את המקום ונסע לביתו. בסמוך לשעה 4:00 לפנות בוקר, ובעת שעוז הגיע לביתו, חיכו לו בסמוך לביתו, ברכב, בן גרתי ובן סימון. בן גרתי ירד מהרכב, כשהוא אוחז בחפץ חד, והחל לרדוף בריצה אחר עוז, תוך שהוא צועק לכיוונו: "אתה מת היום".
 

אזור הירי בקריית אתא. צילום: איחוד הצלה

אחר הצהריים באותו יום התכנסו בני משפחת דדון לארוחת חג הסוכות בביתם של ליאת מזרחי, אחותם של רועי ועוז, ובעלה - אלי מזרחי. במהלך הארוחה ובעת ששהו בחצר הבית, חלף על פניהם פעמיים רכב בו נהג תומר איסקוב, חברו של בן סימון. 
בעקבות זאת, טוענת הפרקליטות, החליטו האב ושני בניו להמית את בן סימון וחבריו, והצטיידו לשם כך בשני סכינים ובאקדח. הן נכנסו לרכב של רועי, והחלו לנסוע אחרי הרכב שחלף על פני ביתם, זאת במטרה לאתר את המנוח וחבריו, ולהמיתם.
בן סימון וחבריו עצרו את הרכב, ירדו ממנו ועמדו בפינת הרחובות יבניאלי וז'בוטינסקי בקריית אתא. זמן קצר לאחר מכן הגיעו שלושת בני משפחת דדון למקום. האב ראובן ירה לעבר בן סימון וחבריו. בניו יצאו מהרכב עם סכינים שלופים והחלו לרדוף אחרי המנוח וחבריו על מנת לדקור אותם. 
עוז הצליח לתפוס את בן סימון והחל לדקור אותו בפלג גופו העליון. אחיו, רועי, שהגיע למקום, החל לדקור אותו גם הוא ואילו האב, שהאקדח היה ברשותו, ירה בו שלוש פעמים. לאחר מכן נמלטו שלושת בני המשפחה מהמקום ולא ניתן היה לאתרם, עד שרועי הגיע לתחנת המשטרה ונעצר. 
בכתב האישום שהגישה הפרקליטות רשומים 228 עדי תביעה. בנוסף, המשטרה הודיעה לבית המשפט כי בכוונתה לחלט את רכב היונדאי ששימש את בני המשפחה על מנת לרדוף אחרי המנוח וחבריו ולהרוג אותם.