איש התקשורת אברי גלעד התייחס היום (שבת) למותו של פעיל השמאל והעיתונאי אורי אבנרי, וכינה אותו "ההוגה שמאחורי תנועת ה-BDS" ואדם ש"התנכר למשפחתו, חבריו והתייחס באכזריות אפילו לחתוליו". בפוסט שפרסם בפייסבוק אמר גלעד כי אבנרי ותומכי השמאל הרדיקלי פועלים מתוך "רצון לרפא פצעים עתיקים בנפש".

איש התקשורת כתב בפוסט: "השבוע הלך לעולמו אורי אבנרי, "פעיל השלום" כפי שקראו לו בטעות חמורה בתקשורת. אבנרי, ינוח בשלום בכד האפר שלו, היה האב הרוחני של השמאל הפונדמנטליסטי בישראל, ההוגה שמאחורי תנועת ה-BDS, ואיש שמורשתו ממשיכה לחיות ברחוב שוקן וסביבותיו ולהשפיע על עולמנו".
"השבוע התפרסמה צוואתה של אמו של אבנרי. בין היתר כתבה בה כך: 'לבני אורי אבנרי ת.ז. 39517, מרחוב רופין 10א', ת"א איני מורישה אפילו אגורה שחוקה אחת מאחר ולא טיפל בי ובמקום זאת הלך לבקר אצל הרוצח יאסר ערפאת'. עוד התפרסם השבוע כי אבנרי התנכר למשפחתו, לחבריו, ואפילו לחתוליו התייחס באכזריות. כמו כן בחר לא להביא ילדים לעולם, זכותו כמובן, ומזלם של הילדים שלא באו לעולם הזה", הוסיף מנחה הטלוויזיה.

"ליבי למנוח, שלא ידע ליצור קשרים ולבטא אהבה במעגלים הקרובים לו. איני יודע מה הביא אותו למציאות רגשית כה קשה ואומללה, וזה לא ענייני", כתב גלעד. "מה שכן ענייני זה להתבונן בו, וברבים השותפים לקיצוניות עמדותיו נגד בני עמו וארצו, ולראות שפעמים רבות ההתחברות לאויב המר ביותר של עמך היא בסך הכל קריאה של הרצון להרגיש אהוב, להיות שייך, לרפא פצעים עתיקים בנפש, ולא באמת אידאולוגיה. זאת רק תחפושת. לולא פגיעתם בנו היתה כה חמורה, היה ראוי שננהג כלפיהם בחמלה ונחבק את הילד הפגוע שבהם".
איש התקשורת הוסיף: "השבוע גם פורסם שכ-70% מהמחבלים הפלסטינים שהיו מעורבים בפיגועים הם אנשים עם בעיות נפש. מעניין. גם בצד שלהם וגם בצד שלנו המענה לתעוקות הנפש הוא פגיעה ביהודים. לא שזה נותן פטור מאחריות, אבל לא לשכוח שבשני הצדדים יש אנשים מאד פגועים שמשתמשים בסכסוך הלאומי כדי לנסות לרפא את עצמם, או לפחות להקל את כאבם. בעת הזאת מה שניתן לקחת מהתובנה הזאת היא ההבנה שהסכסוך אינו חמור ומדמם כפי שנדמה, ואם מנקים ממנו את הטרמפיסטים האומללים, המצב ניתן להסדרה שפויה. לא רק צבא צריך פה, גם צבא של פסיכולוגים".
 אורי אבנרי ויאסר ערפאת ב-1982. צילום: ארכיון אורי אבנרי, הספריה הלאומית אורי אבנרי ויאסר ערפאת ב-1982. צילום: ארכיון אורי אבנרי, הספריה הלאומית
 
העיתונאי וחבר הכנסת לשעבר אורי אבנרי נפטר ביום שני בגיל 94 בבית החולים איכילוב בתל אביב. פעיל השמאל איבד את הכרתו לפני כשבועיים, והובהל לבית החולים לאחר שעבר אירוע מוחי. אבנרי, מחשובי העיתונאים בישראל, פרסם טור בעיתון "הארץ", היה העורך הראשי של השבועון "העולם הזה" במשך 40 שנה וקרא להקמת מדינה פלסטינית.

בראיון שערך העיתונאי יצחק בן נר ל"מעריב", סיפר אבנרי: "הייתי ונשארתי אדם לאומי. בנעורי הצטרפתי לאצ"ל, כי חשבתי שהלאום העברי - ‘עברי' ולא ‘יהודי' - זכאי לעצמאות ולמדינה משלו, ולכן ברור לי שגם ללאום הפלסטיני מגיעה מדינה משלו ושלא ישרור שקט עד שלא יזכה בה. אני לא עשיתי מעבר מעמדה לעמדה. שחיתי עם הזמן - וכשקמה ישראל, חשבתי שעכשיו צריך להתגייס להקמת המדינה הפלסטינית".