למרות הפרסומים בדבר התמודדותה, ח"כ סתיו שפיר מ"המחנה הציוני" הודיעה אמש כי לא תרוץ לראשות עיריית תל אביב. שפיר כתבה בפייסבוק כי באמת שקלה לרוץ לבחירות הקרובות, וכי היא "חושבת שהבחירות הקרובות הן הזדמנות נדירה להשלים את המהפכה שהתחלנו לפני שבע שנים ברחובות, כשצעדנו וצעקנו יחד "צדק חברתי", והמשכתי בכנסת, עם חקיקת חוק השכירות – החוק הראשון זה עשרות שנים שנועד להגן על שוכרי הדירות בישראל", אבל לאור המצב והאירועים האחרונים בקרית חיים ובדרום הר חברון המדינה נתונה ב"מצב חירום", ועל כן היא תישאר בכנסת.

הרשת לא נותרה אדישה להודעתה של שפיר ומהר מאוד החלו לצוץ תגובות, חלקן ציניות ומתחכמות וחלקן תומכות, מפרגנות ומרוצות מכך ששפיר תמשיך לפעול למען אזרחי ישראל מהכנסת. ינון מגל צייץ בחשבונו בטוויטר כי "בעקבות ההודעה של ח"כ שפיר על מצב החירום החלטתי גם אני להודיע שלא אתמודד על ראשות עירית תל אביב. חירום זה חירום". 

הפרשן עמית סגל כתב: "הלם: עוד תפקיד שסתיו שפיר שקלה לרוץ אליו ובסוף החליטה שלא. הפעם עיריית תל אביב". רפי יעקבי כתב בסרקסטיות כי לנוכח החדשות בעניינה של שפיר "חולדאי מנגב זיעה ממיצחו ונושם לרווחה". מאיר לוי צייץ: "סתיו שפיר חשבה לרוץ אבל פתאום נזכרה שבפעם הקודמת דפני ליף סחבה אותה על הגב. כמה נעים להיזכר".

אביחי יהב כתב: "אם תראו מישהי טסה באוויר עם גלימה, מסכה וכובע, אגרוף קפוץ ויד שלוחה קדימה, לא לפחד, סתיו שפיר יצאה לחלץ את המדינה ממצב החירום בו היא נתונה. בחור בשם אלי צייץ כי "אלוהים בוכה על הפרישה של סתיו שפיר מהמירוץ".

בצד התגובות הללו, הח"כית זכתה לעשרות תגובות חיוביות המברכות על פרישתה מן המירוץ: הילה פז הרסזפנג כתבה: "בכל מקום בו את משרתת את הציבור, אני יודע שאני בידיים טובות. המשיכי והצליחי". פיני קבלו כתב: "יש לי הערכה ענקית לפועליך בכנסת. זו החלטה נבונה ואמיצה. את עדיין צעירה שיכולה בקדנציה הבאה לנצח. אנו זקוקים לך בכנסת, אין טובים ממך". דני מאיר שיתף: "מאוד שמח על ההחלטה שלך. צריך אותך בכנסת ומי ייתן ותהיי בממשלה". ג'ודי קראקו כתבה: "את נהדרת. המדינה זקוקה לך בכנסת. תל אביב היא רק חלק זעיר מהמדינה כולה, יחד נוריד את הממשלה המושחתת. הקול שלי מובטח לך".