העיתונאי אסף הראל, שמתמודד לראשות עיריית תל אביב, התייחס היום (שני) בתכנית של ינון מגל ב-103FM לפרישתה של חברת הכנסת סתיו שפיר מהמירוץ לראשות העיר וקרא להחליף את רון חולדאי מתפקידו: "תל אביב ללא דתיים וחרדים תהפוך לבועה שעושה נזק לחברה הישראלית". 

על התחרות מול רון חולדאי על ראשות העיר אמר הראל כי "אפשר לומר שאני מתחזק בסקרים. זה היה נכון לסתיו שפיר לפרוש כי באמת צריך אותה במחנה הציוני, ואותי בתל אביב. הקולות של הצעירים מהמחנה שלנו, שצמחו במחאה החברתית של שנת 2011, התפצלו בינינו, ואני מקווה שבסקר הבא נראה את מעבר הקולות אליי. כל מה שנותר לי זה לקחת מחולדאי 6%. הוא הולך ויורד בסקרים, התמיכה בו הולכת ויורדת". 

על הקושי "להזיז" את רון חולדאי מכיסאו לאחר ארבע קדנציות מוצלחות בתפקיד סיפר: "זה אכן מאוד קשה ואני לא יכול לומר שהסיכויים גבוהים. אין לי אפילו מטה בחירות וכל כספי הקמפיין מגיעים מימון המונים ברשת. למרות זאת המונולוג שהעליתי לחשבון הפייסבוק שלי זכה ל-220 אלף ציפיות ברשת, יש אנשים שמאמינים בשינוי".

בתגובה לכך, תקף ינון מגל את אסף ושאל: "אתה תל אביבי. מה הקשר שלך ליהדות, לארץ ישראל? אתה מייצג מדינה נפרדת. מהי עמדתך בנוגע להשמעת שירי השבת שעתיים לפני כניסת השבת בעיר? מהי עמדתך בנוגע לסוגיית המסתננים בדרום העיר?". על כך השיב הראל: "אני רוצה עיר הטרוגנית. העמדה שלי לגבי דתיים היא מאד ברורה. המיעוט בתל אביב, לא משנה אם הוא דתי או מוסלמי, חייב לקבל את הזכויות שלו". 

"כל חרדי שיקופח ויעזוב את העיר הוא הפסד לתל אביב. תל אביב ללא דתיים וחרדים תהפוך לבועה שעושה נזק לחברה הישראלית. תל אביב חייבת להילחם על החרדים והערבים ולתת מקום לכל אחד. אני גם חושב שצריכה להיות תחבורה ציבורית בשבת בעיר. אני לא קורא לכפות תחבורה על אף אחד אבל מי שרוצה להגיע לים או להורים ואין לו כסף לזה אנחנו צריכים לאפשר לו", הוסיף. 

בהתייחס לסוגיית המסתננים אמר הראל כי "הבעיה הגדולה ביותר בדרום העיר היא כמות התקציבים הנמוכה. אני חושב שצריך להעביר הרבה תקציבים לדרום. לדעתי, יש לפזר את המסתננים כמה שיותר ברחבי הארץ כשחלקם צריכים להישאר חלק מתל אביב, אבל זה כבר פרויקט של המדינה, ועליה לקבל החלטה בנושא", סיכם.