מהמורה בדרך לניצבות? בדיקת הפוליגרף שערך ניצב יורם הלוי לפני כשלושה חודשים ונחשפה היום (רביעי), יחד עם ניצבים נוספים במשטרה, איבחנה "בעיה אישית" מלפני שנים רבות, שאמנם לא עולה בכדי מעשה פלילי, אך מאפיינת, לכאורה, פגם התנהלותי. אין בממצאים כדי לפסול באופן אוטומטי את מועמדותו של ניצב הלוי, לכהונה כמפכ"ל אולם השר לביטחון פנים גלעד ארדן העביר את תוצאות בדיקת הפוליגרף של הקצין הבכיר לבחינת משרד המשפטים עוד בטרם יועברו לעיון ובדיקה של ועדת גולדברג, הוועדה המנפה של הקצונה הבכירה.

החשיפה מתרחשת שלושה חודשים וחצי לפני תום כהונתו הנוכחית של המפכ"ל רנ"צ רוני אלשיך, בזמן שבו מועמדותו של הלוי, מפקד מחוז ירושלים, היתה המועדפת על נתניהו וארדן. המועמד השני במירוץ לניצבות, מפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד ביתן, עבר את הבדיקה בהצלחה ללא רבב, וניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, שגם הוא מוזכר כמועמד לתפקיד לא עבר את הבדיקה נכון לשלב זה.

מחפש מחליף. השר ארדן והמפכ"ל אלשיך, צילום: פלאש 90מחפש מחליף. השר ארדן והמפכ"ל אלשיך, צילום: פלאש 90

שם נוסף שעלה  כמועמד למפכ"ל יחד עם שמו ניצב בדימוס אדרי היה של ניצב בדימוס בנצי סאו, מ"מ המפכ"ל לשעבר, שזוכה להערכה רבה  אולם הוא השיב לפניות מקורבים לשר בשלילה ודחה בנימוס את הפניות אליו. סאו, כך עולה ממקורביו אינו מעוניין לחזור לשירות במשטרה אחרי שהתוודה ונחשף אל העולם העסקי הפרטי בו הוא עושה חייל בתקופה זו.

כוונת השר לביטחון פנים שלא להאריך את כהונתו של מפכ"ל המשטרה רנ"צ אלשיך בשנה נוספת, נחשפה לראשונה במעריב בחודש אפריל האחרון, וכבר אז חשפנו כי מועמדותו של ניצב הלוי היא המועדפת על מקבלי ההחלטות, אולם יחד איתה נבחנים שמות נוספים בהם של ביתן ואדרי.