שני אסונות בתוך יומיים: צעירה בת 24 לחייה טבעה הבוקר (שבת) למוות סמוך לחוף פלמחים, זאת לאחר שנכנסה לרחוץ במים עם מספר חברות. כוחות ההצלה שהגיעו למקום האירוע משו אותה כשהיא ללא הכרה מהמים, וביצעו בה פעולות החייאה, שבסופן נקבע מותה. צעירה נוספת, שטבעה אף היא, חולצה במצב אנוש על ידי כוחות ההצלה, בעוד שאחת נוספת יצאה מהמים כשהיא בהכרה מלאה ולא נזקקה לטיפול.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי שלוש צעירות, תושבות בית שמש, השתתפו במסיבה פרטית שנערכה הלילה בחוף פלמחים ובמהלכה נכנסו לים.

כתוצאה מכך שתיים מהן טבעו, אחת נמצאה על החוף ללא הכרה ובהמשך פונתה במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא, שם ממשיכים עד כה להילחם על חייה. ד', עד ראייה שהיה במקום אמר לערוץ עשר: "היא שתתה אלכוהול, נכנסה למים, כנראה נכנסה לתוך מין מערבולת, יש מלא בורות שמה, לא הייתה אכיפה וכן זה מה שקרה, היא טבעה. אין מי שיציל אותה". 

פרמדיקים של מד"א, עידו דואק, לירן סבה ואור דרין, סיפרו: "כשהגענו, הובילו אותנו לחוף לא מוכרז סמוף לפלמחים, שם ראינו מספר צעירות שהיו נסערות. הן סיפרו שחגגו יום הולדת במקום,  נכנסו למים ושתי בנות טבעו. אחת חולצה מיד כשהיא מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק. התחלנו להעניק לה טיפול רפואי מציל חיים וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו עיסויים, הנשמה וטיפול תרופתי, וכשהתאפשר העלנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה תוך פעולות החייאה לבית חולים כשמצבה קריטי".

"לאחר כ-20 דקות הצעירה השנייה, גם היא כבת 25, חולצה כשהיא מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק. ביצענו בדיקות רפואיות, אך היא הייתה ללא סימני חיים ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה. עצוב מאוד להתחיל ככה, את השבת ואת השנה החדשה, אנחנו מבקשים מהציבור לא להכנס לים בחוף לא מוכרז ובוודאי לא לאחר צריכת אלכוהול".

כזכור, לפני יממה בלבד התרחשה טרגדיה נוספת בחוף המדובר, כאשר גבר בן 54 טבע למוות לאחר שנכנס לשחות בחלקו הלא מוכרז של חוף פלמחים. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בו פעולות החייאה שבסופן נקבע מותו.