נזק גדול נגרם הלילה (שלישי) לשמורת הטבע עינות צוקים בים המלח, בעקבות השריפה שפרצה שם בעקבות הצתה, ככל הנראה על רקע לאומני. מנהל השמורה, אלדד חזן, אמר כי "הנזק גדול, אנחנו מאמינים שהשטח ישתקם אבל הנזק לכל אותם בעלי חיים קטנים, זוחלים חרקים, בעלי חיים ייחודיים שעינות צוקים נודעת בהם נפגעו בצורה קשה". לדבריו, השמורה תישאר סגורה לקהל. "נעשה מאמצים לפתוח אותה בהקדם לאחר שניווכח שאין סכנה למבקרים". עמיר אלוני סגן מנהל מחוז דרום, אמר בגל"צ כי "קשה לאמוד את הנזק. האש כל כך חזקה היא מכלה אפילו את השורשים ואז אין התחדשות ומי התהום יורדים ולכן לצמחייה יהיה קשה מאוד להתחדש שם".


פעולות כיבוי בשמורה

השריפה בשמורת עינות צוקים. צילום: עמיר אלוני, רשות הטבע והגניםהשריפה בשמורת עינות צוקים. צילום: עמיר אלוני, רשות הטבע והגנים


השריפה כילתה שטח של 500 דונם של צמחים נדירים. כוחות הכיבוי הצליחו להשתלט על האש ולכבותה. המשטרה עצרה שלושה חשודים, בהם שני תושבי מזרח ירושלים ופלסטיני תושב אלעיזריה, לאחר ששוטרים הבחינו ברכב חשוד הנוסע בכביש 90 ובריח חריף של דלק שנדף מבגדיהם של החשודים. השלושה הובאו לחקירה והם יובאו להארכת מעצר הערב ומחר.