המשטרה עצרה תושב נתניה בן 38 שנשכר, על פי החשד, על ידי איש עסקים רוסי להתנקש בשני אזרחים ישראליים תמורת מיליון דולר, על רקע סכסוך כספי, כך הותר הבוקר (חמישי) לפרסום. מעצרו התרחש לאחר תלונה שהוגשה בנושא על ידי תושב תל אביב בן 51, שסיפר כי לפני חודשיים, במהלך פגישה עם חברו, תושב תל אביב בן 45, בנתניה, ניגש אליהם גבר ומסר להם כי הם חייבים שמונה מיליון דולר לאיש עסקים רוסי, וכי האיש שכר את שירותיו כדי לרצוח אותם.

בפגישה נוספת של השניים עם החשוד, סיפר להם האיש שנשכר לבצע, לכאורה, את ההתנקשות, כי התחרט שקיבל על עצמו את המשימה. החשוד הציע לשניים, כי ישלח לאיש העסקים תמונה מפוברקת של אחד מהם כשהוא כפות רגליים כדי לגרום לאיש העסקים להבין שהמשימה שהטיל עליו, הושלמה. עם קבלת התלונה הוא נעצר לחקירה, ובמהלכה סיפר כי עלה לישראל מרוסיה לפני שנה, וכי שירת שם ביחידה עילית.

לדבריו, במהלך שהותו ברוסיה בספטמבר 2017 פנה אליו גבר ששימש כמתווך, ומסר כי ישנו אדם עשיר שיש לו בעיה בישראל והציע לו להיפגש עמו. השניים נסעו אל איש העסקים שסיפר לחשוד כי שניים המתגוררים בישראל הונו אותו בסכום של 16 מיליון דולר, וכי הוא רוצה שיירצחו על ידו. החשוד סיפר כי איש העסקים שילם לו כמקדמה 5,000 דולר במזומן עבור הוצאות שוטפות.

בית משפט השלום בפ"ת. האריך את מעצר החשוד מספר פעמים. צילום: אלון חכמוןבית משפט השלום בפ"ת. האריך את מעצר החשוד מספר פעמים. צילום: אלון חכמון

כמו כן, מהחקירה עלה כי המתווך אמר לעצור כי יקבל עבור הרצח מיליון דולר, והאחרון אף קיבל ממנו תמונות של היעדים, אותם היה אמור לרצוח. הוא סיפר למשטרה כי בחודש מרץ האחרון הוא פגש את איש העסקים ואשתו כאשר ביקרו בישראל, ובפגישה הפציר בו איש העסקים לבצע את ההתנקשות בשניים והעביר לו 5,000 דולר נוספים. עוד טען החשוד כי בשל התמהמהותו להוציא לפועל את המשימה, החל לקבל מסרים מאיימים מאנשים המקורבים לאיש העסקים. בהמשך, סיכם עם המתלונן כי יצלם אותו כפות רגליים וישלח את התמונה לאיש העסקים,  תוך מצג שווא שהמשימה בוצעה, כאמור.

התמונה המפוברקת נשלחה למתווך, ותוך זמן קצר החשוד קיבל שיחת טלפון מאיש העסקים שאמר לו כי אם המתלונן לא ישלם את הסכום, בסך שמונה מיליון דולר, אז כדאי "שייפרד ממנו לשלום".

באותו ערב הודיע החשוד לאיש העסקים כי "נפרד ממנו (מהמתלונן) לשלום", ואף קיבל 15 אלף דולר שהועברו לחשבון האשראי שלו. בשיחת טלפון נוספת אמר איש העסקים לעצור כי במידה והמתלונן השני לא ישלם את החוב, שירצח גם אותו. בן ה-38 מנתניה נעצר, כאמור, ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפתח תקווה.

על חקירת הפרשה הוטל צו איסור פרסום, והשבוע בפ"ת הוארך מעצרו של החשוד פעם נוספת בשלושה ימים, והוסר חלקית צו איסור הפרסום באופן שהצו עודנו חל על כל פרט מזהה של החשוד. מחר, בכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע ובקשה לעוצרו עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.