פחות משבוע לבחירות ברשויות המקומיות וכבר אפשר להתחיל לחוש את המתח של המתמודדים אך המועמד לראשות עיריית תל אביב - יפו אסף זמיר מאמין ביכולותיו לגבור על ראש העיר המכהן, רון חולדאי. זמיר התארח בתוכניתה של איילה חסון ב-103FM ואמר כי "הקרב הוא מאוד צמוד. הסקרים מראים פערים של אחוזים בודדים. אני מעריך שהם מצביעים על מגמה. בתור מי שחי בעיר אני יכול לומר שיש מומנטום ואחרי 20 שנה נכון ליישם כאן שינוי".

על מועמדותו של אסף הראל שגונב לו קולות אמר: "כל מי שמסתכל על הסקרים יודע שהקרב הוא בין רון חולדאי לביני. שאר המתמודדים הם באחוזי תמיכה חד ספרתיים, הציבור חכם והתמיכה במועמדים אחרים תלך ותרד למימדים קטנים עוד יותר עקב הרלוונטיות שלהם. במהלך החודשים האחרונים פניתי לכל הגורמים בעיר שמנסים להוביל לשינוי ויצרנו מחנה גדול מאוד. לא כל מי שפניתי אליו החליט הצטרף אליי וזה בסדר. אני קורא לכל מי שחושב שאחרי עשרים שנה של כהונה בראשות העיר צריך להחליף שלטון להצטרף אליי".


בהמשך התייחס זמיר לטענה על תמיכתו בהקמת בניינים במקום כיכר אתרים: "אינני יודע מי ביצע את התחקיר הזה אך מעולם לא הצבעתי בנושא. כיכר אתרים היא אכן מפגע עירוני ויש להרוס אותו. חשוב לציין שאחד מחברי קבוצת היזמים שמקדמת את התוכנית הזו מול העירייה הוא חבר ילדות שלי. מרגע שהנושא עלה בעירייה דיווחתי על כך ולא השתתפתי בדיון כמצופה ממני.

מנגד, בבואי להגיש את מועמדותי לראשות העירייה אינני יכול להתעלם מנושא מרכזי כל כך ושהציבור לא יכיר את תפיסת העולם שלי. כיכר אתרים זה מפגע שיש לסלק ואינני חושב שהפתרונות שהוצגו לכיכר היו נכונים עד כה. העירייה צריכה להפוך את המפגע לקטן יותר ולמצוא פתרון יחד עם תושבי העיר".

רון חולדאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90רון חולדאי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90


כשנשאל אם הוא מתחייב לדאוג שמגדלי רבי הקומות לא יקומו במקום הצהיר: "אם אבחר, הסגנית שלי, שמובילה את המאבק נגד המגדלים הללו כבר שנים, תפעל בנושא על מנת לקיים שותפות עם הציבור בתהליכי התכנון והבנייה כך שיתקבלו בהסכמה עם התושבים ויתאימו לאופי העיר. באופן עקרוני בעיר בה הצפיפות גדולה הבנייה לגובה היא נכונה כי בדרך הזו מתפנים שטחים לציבור, אך יש לבחון כל מקרה לגופו".