תושב הקריות בן 40 התבצר היום (חמישי) עם סכין בתוך בית משפט בקריות. בעקבות כך, כוח משטרתי בסיוע כוח של יחידת נחשון השתלטו על החשוד, והוא הועבר להמשך טיפול וחקירה בתחנת המשטרה בזבולון. האירוע הסתיים ללא נפגעים, הרקע לאירוע נבדק.לפני יומיים בלבד הגישה משטרת ישראל כתב אישום נגד אסירה בכלא נווה תרצה, בת 25 משועפט, לאחר שאיימה על סוהרות ועובדי בית הכלא כי תפגע בהם באמצעות סכין.

לפני כשבוע וחצי התקבלה תלונה במשטרה על כך שהאסירה מאיימת על סגל הכלא כי תפגע בהם ובבני משפחה ואף השמיעה איומים כי היא רוצה להרוג יהודים. האסירה נעצרה לחקירה בתחנת המשטרה ברמלה, ומעצרה הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בראשל"צ.
 
על פי כתב האישום, היא איימה על סוהרות בכלא, ואמרה להן כי היא יודעת היכן הן גרות וכי היא תיקח את הילדים שלהן. במקרה אחר איימה על סוהרת בכלא כי היא תרצח אותה. במקרה נוסף, איימה האסירה על עובדת סוציאלית בכלא, בכך שהרימה את ידיה שהיו אזוקות וסימנה תנועה של דקירה והוסיפה כי היא רוצה להרוג יהודים.
 
מקרה נוסף התרחש במהלך ביקורת באגף, בו צעקה הנאשמת לעבר סוהרת "אני רוצה לרצוח את, אני רוצה סכין, את יהודי לא טוב". כאמור, עם סיום החקירה, הגישה התביעה המשטרתית כתב אישום ובקשה למעצרה עד לתום ההליכים בגין איומים.