ניתאי ראניה, שסיימה את קורס הקצינים בהצטיינות, תקבל היום (חמישי) דרגת מפקח כשהיא בת 20 בלבד. ראניה, המשתייכת למג"ב, תהפוך בכך לקצינת המשטרה הצעירה ביותר.

ראניה נולדה וגדלה במשפחה שעוסקת בחקלאות במושב אלקוש שבגבול לבנון. כשהייתה בת 11, איבדה את אביה תמיר בתאונת דרכים, ומאז אמה מגדלת אותה ואת אחותה הגדולה ואחיה הקטן. לימים הכירה אמה בן זוג יוצא יחידת מיוחדת במג"ב - וכאן נרקם הקשר הראשון למג"ב. 

את הטירונות סיימה בהצטיינות, ומיד לאחר מכן המשיכה לקורס מ"כים. לאחר הקורס שובצה ראניה בפלוגת קלקיליה במג"ב איו"ש, ושם שימשה כמפקדת בפעילויות מעצרים והפרות סדר נגד פעילי טרור ופשיעה חמורה בתחום הסמים ואמצעי הלחימה.

ניתאי ראניה, קצינת המשטרה הצעירה ביותר (צילום: דוברות המשטרה)ניתאי ראניה, קצינת המשטרה הצעירה ביותר (צילום: דוברות המשטרה)

היום היא תעמוד ברחבת המסדרים ותקבל את דרגות הקצונה, ובכך תהפוך לקצינה המבצעית הצעירה ביותר במשטרת ישראל. כבר בשבועות הקרובים היא תהפוך למ"מ טירונים. 

"מגיל קטן ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים, וכאשר התגייסתי לחיל הבנתי שאני גם אוהבת לעשות את זה - לשמור על אזרחי ישראל זה סיפוק גדול מבחינתי", סיפרה. "אני כבר מחכה לקבל את המתגייסים החדשים ולהעביר להם את כל מה שלמדתי במהלך השירות".