שעות רבות חיכו בארצות הברית לנאום של המועמד הדמוקרטי לנשיאות, ג'ו ביידן, שהמשיך להגדיל את הפערים בכמה מדינות מפתח. נדמה כי גם במטה של ביידן חיכו על מנת לראות האם רשתות הטלוויזיה יכריזו עליו כמנצח, דבר שלא קרה. לבסוף, עלה ביידן לבמה בווילמינגטון, דלוור, ונשא נאום לאומה האמריקאית, בו הכריז כי הוא בדרך הנכונה לניצחון סוחף. ביידן גם הודיע כי הוא והמועמדת להיות סגניתו, הסנאטורית קמלה האריס, החלו כבר לעבוד. 

הנאום של ג'ו ביידן. צילום: רויטרס

ביידן התייחס בדבריו לניסיונות של הנשיא המכהן, דונלד טראמפ, לעצור את ספירת הקולות ולכלל ההליכים המשפטיים שהוא ככל הנראה ינקוט בקרוב על מנת לספור מחדש את הקולות בכמה מדינות. "ההצבעה שלכם תיחשב ותיספר. לא אכפת לי כמה אנשים מנסים לעצור את זה. אני לא אתן לזה לקרות", אמר ביידן. 

ביידן אומנם לא הודיע על זכייתו, אבל נשא נאום מאחד ונשיאותי: "הרוב המכריע של האמריקנים רוצה להוציא את הרשעות מהפוליטיקה. האחריות שלי היא לייצג את כל העולם. אנחנו אולי יריבים, אבל אנחנו לא אויבים. אנחנו אמריקאים. הוא אמר עוד: "מעולם לא הייתי אופטימי יותר לגבי עתידה של האומה הזו. אין שום סיבה שאנחנו לא יכולים לשלוט במאה ה-21. אנחנו רק צריכים לזכור מי אנחנו". 

פרופ' גמזו בביקור בכפר ברטעה: "אולמות האירועים מהווים סכנה להתפשטות הנגיף"

פרופ' גמזו, מנהל "מגן ישראל", ופרופ' נחמן אש, המנהל החדש, הגיעו עם איימן סיף, ראש מטה הקורונה בחברה הערבית, לביקור בכפר הערבי ברטעה. הצוות הקשיב להסבר מפורט ממנכ"ל המועצה המקומית, קייסר קבהא ופיקוד העורף אודות דרך המחייה בכפר אשר חלק ממנו שייך לישראל, והחלק השני לרשות הפלסטינית ללא גבולות. 

במהלך הביקור התייחס פרופ' גמזו לאולמות האירועים שניתן לראותם מנקודת המפגש, ואמר שעריכת החתונות בהם מהווה סכנה וגורמת להתפשטות נגיף הקורונה בחלקו הישראלי של הכפר.

הצוות המשיך לאחר מכן לביקור בכפר קרע הסמוך, שם נפגש עם ראשי הרשויות וקיים מסיבת עיתונאים לתקשורת.

גבר נהרג בתאונה בחיפה לאחר שנהג בפראות ונמלט ממחסום משטרתי

חמישה נעצרו במהלך הלילה (שבת) על ידי חוקרי ובלשי המשטרה של מרחב אשר שבמחוז חוף כחשודים במעורבות בתאונת דרכים עצמית, בעקבותיה חולצה על ידי צוותי כיבוי והצלה מתוך הרכב שבער גופת גבר. התאונה נגרמה לאחר שהנהג ניסה להימלט ממחסום משטרתי שהוצב במיוחד כדי ללכוד אותו, לאחר שכבר הצליח להערים על שוטרים שניהלו אחריו מרדף.

העצורים הינם ארבעה צעירים תושבי בסמת טבעון בשנות ה-20 לחייהם, וקטין בן 17 תושב בסמת טבעון אף הוא, שאשמים כמי שישבו ברכב שביצע את עבירות התנועה ואת תאונת הדרכים העצמית. 

חשד לרצח בנגב: פלסטיני נורה למוות בשגב שלום

תושב הרשות הפלסטינית נרצח על פי החשד במהלך הלילה שבין שישי לשבת ביישוב שגב שלום שבנגב. סמוך לשעה 02.00 הוזעקו כוחות משטרה גדולים ממרחב נגב לישוב שגב שלום בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 100 של המשטרה, על אירוע ירי סמוך לכיכר הכניסה ליישוב ועל פציעה של אדם ששהה במקום.

עם הגעת השוטרים למקום הם איתרו את הזירה ופתחו בחקירה בסיוע אנשי המעבדה לזיהוי פלילי (מז"פ) שהחלו באיסוף ממצאים, לרבות פורנזיים. בד בבד נודע למשטרה כי הצוות הרפואי שטיפל בפצוע הירי ניאלץ זמן קצר לאחר מכן לקבוע את מותו והחקירה הפכה לתיק רצח. 

כוחות משטרה נוספים החלו בסריקות נרחבות בניסיון להתחקות אחר חשוד שביצע את המעשה. מחקירה ראשונית עולה החשד לפיו מדובר בתושב דרום הר חברון שבשטח הרשות הפלסטינית, קבצן מוכר לתושבים שחוסל בירי בנסיבות שטרם התבררו.

הקורונה בעולם: המספרים ממשיכים לטפס 

משרד הבריאות בהודו הודיע היום (שבת) כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה מפרוץ המגפה הגיע ל-8.5 מיליון, לאחר ש-50,356 מקרים חדשים אובחנו במדינה ביממה האחרונה. עוד נמסר, כי 577 בני אדם מתו אתמול לאחר שחלו בקורונה, ובכך עלה מניין המתים במדינה ל-125,562.

משרד הבריאות באוקראינה הודיע כי שיא יומי חדש נרשם במדינה לאחר שאתמול אובחנו 10,746 נדבקים חדשים בנגיף. עוד נמסר, כי 187 בני אדם מתו ביממה האחרונה מקורונה ובסך הכל מאז פרוץ המגפה נדבקו במדינה 450,934 בני אדם וכ-8,312 מתוכם מתו. 

עוד שיא נרשם בפולין, שם הודיעו הרשויות כי 27,875 בני אדם נדבקו בנגיף ביממה האחרונה - שיא יומי מאז פרוץ המגפה. בכך עלה מספר הנדבקים במדינה ל-521,640. כמו כן נמסר, כי 349 בני אדם מתו אתמול, ובכך עלה מניין המתים ל-7,636.  

שיא יומי נרשם גם בהונגריה, שם דיווחה הממשלה כי 107 בני אדם מתו מהנגיף ביממה האחרונה. בכך עלה מניין המתים מהנגיף במדינה ל-2,357 בני אדם.

הרשויות בגרמניה הודיעו כי 23,399 מקרים חדשים אובחנו אתמול וכי מניין המתים עלה ב-130. משרד הבריאות בצ'כיה דיווח אף הוא על עליה במספר המתים לאחר ש-196 בני אדם מתו מהנגיף ביממה החולפת.

הרשויות במקסיקו הודיעו כי 5,931 בני אדם אובחנו עם הנגיף ו-541 מתו כתוצאה ממנו ביממה האחרונה. בכך עלה מספר הנדבקים במדינה ל-995,128 ומספר המתים ל-94,323 בני אדם.