"אינתיפאדה לכל דבר": אלי רוזן, הצעיר בן ה-27 שהותקף באלימות אמש על ידי עשרות צעירים ערבים בזמן שטייל עם כלבו בשכונת שיח' ג'ראח בירושלים, סיפר היום (שבת) לחדשות 12 על האירוע הקשה והאשים: "השוטרים עמדו בצד ולא עשו כלום, הם פשוט עשו צחוק מעצמם". המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. 

"יצאתי לטיול עם הכלב בערך ב-1 בלילה והותקפתי במכות רצח", סיפר רוזן. "צעקו יהוד יהוד ותקפו אותי. למזלי שרדתי את זה. מישהו אחר, פחות חזק או יציב, היה גומר שם את חייו - זו פשוט אינתיפאדה שלישית. קיבלתי בעיקר בוקסים לפנים, זה היה לינץ' לכל דבר".

הוא הוסיף וסיפר: "יחסית לכמות האנשים יצאתי בסדר, יחסית למה שזה היה. בתכלס - הייתי שבריר שנייה מהמוות וזה ממש נס. אני אומר לכולם: תהיו ערניים ותבינו שאנחנו באינתיפאדה לכל דבר ועניין".

רוזן ביקר בחריפות את התנהלות המשטרה: "המשטרה הגיעה רק בסוף והם פשוט עשו צחוק מעצמם. הם ירו כדורי גומי אבל ההתנהלות של המשטרה הייתה ממש לא לעניין וילדותית. ריססו גז מדמיע באוויר - לא מה שמצופה ממצב של סכנת חיים מכוחות משטרה שהסתכלו מהצד ולא הגיבו. הייתי שם לבד וזה פשוט נס".

"יש לי שלושה שברים בחוליות, נקע ברגל שמאל והייתה לי נפיחות בראש שירדה. יש לי סימנים כחולים וסגולים, זה לא קל", סיכם רוזן. "הניצחון שלנו זה שאני אומר גם אם תבואו אלף איש, אנחנו ניצחנו ולא ניתן לזה לשבור אותנו. העובדה היא שאני עומד על הרגליים ועומד להשתחרר. שום דבר לא ישבור אותנו". 

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות המקרה ולאחר שניתן מענה ראשוני לאירוע בזירה, פתחה המשטרה בחקירה שהוטלה על היחידה המרכזית בירושלים במטרה לאתר את המעורבים ולהביאם לדין".

כזכור, בימים האחרונים העיר ירושלים ספגה עימותים אלימים בין ערבים לבין פעילי ימין קיצוני, שבמסגרתם בוצעו מעצרים ואף רבים נפצעו. ביום חמישי נעצרו יותר מ-50 חשודים בגין מעורבותם ביידוי אבנים, ירי זיקוקין, תקיפות שוטרים ואירועי אלימות.