פרויקט חדש ומשותף, שאותו מובילים נציגים מישראל, ארה"ב ואיחוד האמירויות, משתף ומלמד מעסיקים על מה שאנשים עם מוגבלות יכולים לתרום לבתי העסק שלהם, ומעודד אותם לשלבם במקומות עבודה שונים.

מי שמובילה את הפרויקט בצד הישראלי זו פלר חסן־נחום, המשנה לראש עיריית ירושלים וחברת מועצה. הפרויקט מבוסס על יוזמה דומה של השופט האמריקאי ריצ'רד ברנשטיין, שרשם היסטוריה כשנבחר לשופט העליון העיוור הראשון אי־פעם במדינת מישיגן.

לדברי חסן־נחום, "בעקבות החתימה על הסכמי אברהם החלטנו לצאת בתוכנית למען שילוב אנשים עם מוגבלות במקומות עבודה, בידיעה שהיא תועיל לכל הצדדים ותשנה תפיסות ועולמות".

"לאנשים עם מוגבלות יש כל יום מלחמה אחרת, ולכן יש להם מוטיבציה עצומה גם להצליח ולהוכיח את יכולותיהם", מוסיף השופט ברנשטיין ל"מעריב". "ואנו אכן רואים שבאיחוד הנסיכויות שינו את ההגדרה שלהם ל'אנשים עם נחישות', כי אכן יש להם נחישות יתר ורצון להצליח. וכשיש נחישות - יש גם תוצאות".

את הוצאת הפרויקט לפועל יזמה חסן־נחום במסגרת היותה המייסדת של מועצת עסקי אמירויות־ישראל ומועצת הנשים של המפרץ וישראל, והיא נעשית בשיתוף נגישות ישראל, שלווה וארגונים נוספים. "העצמת האוכלוסיות החלשות זה משהו שאנו חייבם לפעול ולעבוד עבורו", סיכמה.