המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי התייחס היום (שישי) למגעים על חזרתה של ארה"ב להסכם הגרעין ואמר: "אנחנו רוצים לראות מעשים ולא לשמוע הבטחות מהמעצמות בכל הנוגע לחזרה להסכם הגרעין מ-2015". מוקדם יותר השבוע נמסר כי השיחות העקיפות בין איראן וארצות הברית, על חזרתן המלאה להסכם הגרעין, צפויות להתחדש ביום חמישי בשבוע הבא בווינה.

איראן רוצה להפגין קור רוח במשא ומתן על הסכם הגרעין וליצור רושם שהלהיטות להגיע אליו באה מהמערב. סגן שר החוץ עבאס עראקצ'י, העומד בראש משלחת איראן לשיחות הגרעין בווינה, אמר לפני מספר כי הוא אינו בטוח שהצדדים יוכלו להגיע להסכמות עם תום סבב השיחות הנוכחי.

"חזרת המשלחות להתייעצויות בארצן עשויה להיות חיונית, לפני סבב שיחות נוסף, אך עדיין לא החלטנו על כך", אמר. לטענתו, המו"מ מורכב ונוגע כעת בסוגיות השנויות ביותר במחלוקת.

אולם, דובר משרד החוץ האיראני סעד חטיבזדה אמר: "הגענו בשיחות בווינה להבנות גם בנושאים המרכזיים, אין מבוי סתום בשיחות. אבל אנחנו לא ממהרים להגיע להסכם. אם בשיחות ידרשו הכרעות בטהרן, הנושאים הללו בהחלט יעלו לממשל בבירה". 

שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף ממשיך מצדו להיות אופטימי ואמר כי אחרי שיוסרו הסנקציות האמריקאיות, איראן תוכל לייצר בקלות 6.5 מיליון חביות דלק ביום.