חשד לרצח בשלומי: "אנחנו משתתפים בצער משפחת הנער המנוח", אמר אביו של הנער בן ה-15 החשוד ברצח בן ה-17, שהגיע לדיון בעניינו של בנו בבית משפט השלום בקריות. "אירוע מיותר, שטויות של ילדים, על בחורה, קראו לו לצאת, לא הייתי שם אבל להבנתי הגן על עצמו", הוסיף האב.

מוקדם יותר התייחס ראש המועצה המקומית שלומי, גבי נעמן, לאירוע החמור בראיון לכאן ב'. "אנחנו חסרי אונים, התושבים נכנסו להלם גדול מאוד" אמר. "פה זה יישוב שקט, כל אחד מכיר את השני, לפחות ממה שאני יודע הם היו בתפילת סליחות בבית כנסת מרכזי, חזרו כל אחד לביתו ופתאום קורה מקרה, זה כואב ומצער. דיברית עם האמא, היא קרועה".

הוא הוסיף כי "אירוע כזה מטלטל אותנו בצורה הקשה ביותר שיש, שלומי הוא יישוב שקט עם אחוז הפשיעה מהנמוכים במדינת ישראל. מוויכוח קטן בין שני נערים, אחד לוקח סכין - כמובן זה נמצא בחקירה - ובלי לעשות חשבון, שלוש דקירות בלב והכל מתמוטט".

ראש המועצה סיפר על הצעיר בן ה-17: "הילד שנרצח סיים את לימודיו, והיה ערוך לקראת גיוס בצה"ל. הוא היה ילד ממשפחה טובה שנחשב ילד טוב, אנחנו בהלם קשה. המשפחות הרוסות. נעזור למשפחה ונעזור עם פסיכולוגית לנערים, נעשה את כל הנדרש".

בסוף דבריו, הפציר בכל מי שיכול לשמור על בני נוער ולא לאפשר להם להתסובב ברחוב בשעות לילה מאוחרות: "חברים, מורים יקרים, שמרו על הילדים, בשעות כאלו לא צריכים נוער וילדים להסתובב ברחובות, בין אם זה עם חברים ובין אם לא. ב-2 בלילה הילדים צריכים לישון בבית, פשוטו כמשמעו".

כזכור, לאחר שנקבע מותו של הצעיר, המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע ועצרה נער בן 15 המתגורר ביישוב, בחשד לביצוע המעשה. בכוונתה לבקש מחר את הארכת מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בקריות. לפי החקירה הראשונית, בין החשוד לקורבן הייתה היכרות מוקדמת. החשד הוא שבין השניים נוצר ויכוח הקשור ככל הנראה לקרב על לבה של נערה. הוויכוח, כאמור, גלש לפסים אלימים ובמהלכו דקר החשוד את הקורבן למוות.