אגודת העיתונאים תל אביב הודיעה היום (ראשון) כי שני הזוכים בפרס מפעל חיים, שיוענק השנה בכנס אילת ה-14 לעיתונות, הם יהודה שרוני, העורך והפרשן הכלכלי של מעריב, ובן-דרור ימיני, פרשן ידיעות אחרונות. 

יהודה שרוני, בעבר בעל טור כלכלי בגלי צה"ל ופרשן ברדיו ובטלוויזיה. בין חשיפותיו הבולטות: פרשת מכירת המניות של הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ ורכישת וילת היוקרה של מנכ"ל בנק טפחות במחיר זעום.

שרוני הודה על הפרס באומרו: "אני נרגש ואסיר תודה לחברי הנהלת האגודה, על שבחרו בי לקבל את פרס מפעל חיים. אני נמצא אמנם בקדמת הבמה, אך שותפיי לפרס הם אלה הנמצאים מאחורי הקלעים כמו העורכים, המגיהים, המשכתבים, הצלמים והגרפיקאים. מבחינתי, אני נמצא רק בראשיתו של מפעל החיים. ליתר דיוק אני רואה את עצמי כמפעל מאושר".

מנימוקי האגודה לזכייתו של ימיני: "בן-דרור ימיני, עורך דין בהכשרתו, מסקר את ה'אנטישמיות החדשה', התעמולה האנטי ישראלית והסכסוך הישראלי-פלסטיני. ספרו "תעשיית השקרים" (ששמו הפך למטבע לשון), הפך זה מכבר לשם דבר. בפרסומיו, בן-דרור מגן על שמה של ישראל, חושף את שקריהם וצביעותם של חורשי רעתה ולצד זאת, אינו חוסך שבטו ממנהיגי המדינה - מימין ומשמאל".

בתגובה לזכייתו אמר ימיני: "אין לי מושג על מה ולמה אני זוכה בפרס על מפעל חיים. בסך הכל עשיתי מה שעיתונאי צריך לעשות - חקרתי, העמקתי, הרגזתי, טעיתי, צדקתי, התחרטתי, עדכנתי. התודה הגדולה היא לעורכי, בשנים הללו ובשנים קודמות, שאיפשרו לי לעבוד. הפרס האמיתי שלי הוא שאני מתפרנס בדיוק מהדבר שאני אוהב לעשות. זה סיפוק אדיר לקבל פרס כל בוקר, כאשר אני מתעורר ליום חדש של עבודה".

האגודה תעניק גם שני פרסים נוספים: פרס אגודת העיתונאים בכנס אילת לעיתונות ע"ש ג'יי בושינסקי בשל מצויינות בעבודת שטח עיתונאית - יוענק לאדוה דדון מחדשות 12 על סדרת התחקירים "הנוכלים".

פרס אגודת העיתונאים בכנס אילת לעיתונות ע"ש יחזקאל אדירם לתחום הפלילים יוענק לחיים אתגר מקשת 12 ולגיא לרר מרשת 13 כהוקרה והערכה על התחקיר שחשף את תלונותיהן של נשים רבות בדבר סוכן הדוגמניות שי אביטל שתקף אותן מינית לכאורה.