תיקון מאוחר: שר האוצר אביגדור ליברמן, ושרת התחבורה מרב מיכאלי, סיכמו היום (חמישי) על העברת תקציב בסך 110 מיליון שקלים עבור שדרוג כביש 90. זאת, בנוסף ל-300 מיליון השקלים שהוקצו לטובת הרחבת הכביש במקטע של קטורה עד נחל שיטה. 

התקציב הנוסף יוקצה לפתרונות בביצוע מיידי בכל 100 הק"מ החל מנחל שיטה ועד צומת ערבה הכוללים נתיבי עקיפה, מפרצי מנוחה, תאורה ושדרוג הכביש שיביאו להפחתת תאונות הדרכים בו, כאשר על פי משרד התחבורה פתרונות אלה יהיו מוכנים כבר החל מאמצע שנת 2023. 

שר האוצר ליברמן מסר: ״ממשלות ישראל לא הביאו עד כה פתרון להפחתת תאונות הדרכים בכביש 90, ואחרי עבודת מטה מקצועית יחד עם שרת התחבורה גיבשנו לראשונה פתרון בר יישום, אפקטיבי ומהיר שיתבצע ללא עיכובים. אנחנו מבינים וקשובים לכל הצרכים של הנוסעים בכביש ומחויבים לעשות הכל כדי לפתור את כל הבעיות הבטיחותיות שקיימות בו היום אשר מסכנות את כולנו״.

שרת התחבורה מיכאלי: "הבטחנו וקיימנו - כביש הערבה ישודרג לאורך כל אורכו. אני שמחה על ההירתמות של שר האוצר לקדם יחד את הצעדים הקריטיים האלה לשמירה על חיי הנוסעות והנוסעים. כביש 90 גבה קורבנות רבים והוא גם כביש חשוב במיוחד לתושבות והתושבים באילת ובדרום הארץ. לכולם מגיע שהכביש הזה יטופל כראוי".