בית משפט השלום בחיפה האריך היום (שני) את מעצרו החשוד כרוצח סדרתי, פיודור בייז'נרי, עד יום חמישי. בפתח הדיון אמר החשוד: "אני יודע שלא עשיתי את זה, אני מתגעגע לילדים ולמשפחה שלי". הבוקר ניסו החוקרים לחלץ ממנו הודאה ומכיוון שהדבר לא הסתייע הוחלט להקדים את הדיון. בייז'נרי הובא להארכת מצער באישור של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר. זאת מכיוון שנדרש אישור של המשנה ליועמ"ש במעצר העולה על 30 ימים. אתמול החליטה הפרקליטות לדחות את הצהרת התובע בחשדות נגד בייז'נרי, שמוחזק במעצר במטה מחוז חוף בחיפה 53 ימים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו לזמן נוסף כדי לאפשר השלמות חקירה בשניים מהמקרים שבהם יש לחוקרים ראיות נגדו.

בייז'נרי עצור בחשד לארבעה מעשי רצח של נשים שאותן הכיר ועל פי החשד קיים עם כל ארבע הנשים קשרים שכללו יחסי מין. הוא קשר עצמו לשתי זירות הרצח במהלך הימים שבהם היה נתון במעצר. לאחת מהן הוא נקשר על ידי החוקרים באמצעות איכון הטלפון הנייד שברשותו ולזירה השנייה הוא נקשר בראיות אחרות. בשני המקרים האלה אם וכאשר תחליט הפרקליטות להגיש הצהרת תובע היא תפעל להגשת כתב אישום.

 פיודור בייז'נרי וזוגתו לחיים. צילום: ללא פיודור בייז'נרי וזוגתו לחיים. צילום: ללא

החשוד הודה ששכב עם שלוש מארבע הנרצחות, אולם לטענתו הוא לא רצח אותן וכי את הנרצחת מתל אביב הוא בכלל לא מכיר. מהחקירה עולה כי אחת הנשים נרצחה לאחר שנאנסה.

בינתיים לזירות הרצח הגיעו לא מעט סקרנים וחלקם מנסים לשחזר את התנהגותו של החשוד. בזירה בחיפה ידע אתמול אחד השכנים לומר: "אני לא יודע לקרוא תווי פנים אבל היה לו משהו בעיניים שתמיד פחדתי ממנו. גם החיוך שלו היה בעייתי".