סרבן הגט עודד גז נעצר הבוקר (חמישי) באנטוורפן, בלגיה, לאחר שהפר צו איסור יציאה מן הארץ באמצעות דרכון מזויף. גז הורשע בדצמבר 2015 בבית משפט השלום בת"א בעבירה של הפרת הוראה חוקית שנועדה להגן על אדם. גזר הדין היה אמור להינתן לפני כשבועיים וחצי, ב-11 ביולי.

לאחר שגז לא התייצב למתן גזר הדין בעניינו, ולאור החשד להימלטותו מהדין, הוצא נגדו צו מעצר בתיק. בעקבות זאת, הוציאה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, באמצעות משטרת ישראל, הודעה בינלאומית המבקשת את איתורו ומעצרו של גז לצורך הסגרתו לישראל. 

במאמצים לאתרו לקחו חלק גורמי משטרת ישראל בארץ ובחו"ל והמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה. איתורו בבלגיה הסתייע בעקבות מידע שהגיע מהנהלת בתי הדין הרבניים. לאחר שאותר בבלגיה, הוציאה המחלקה הבינלאומית בפרקליטות בקשה לרשויות בלגיה למעצרו הזמני של גז, ואלו נענו לבקשה וכאמור היום עצרו אותו בשל מעשיו הפליליים לכאורה. 

כזכור, גז מבוקש גם על ידי בית הדין הרבני בשל סירובו לתת גט לאשתו, חרף החלטות בית הדין אשר הורו לו לעשות כן. בעקבות סירובו הורה בית הדין להחרים את גז, להרחיקו מכל עניין דתי ואף הורה לפרסם את שמו ותמונתו. מדובר בהחלטה חריגה, משום שבדרך כלל נוהג בית הדין להורות על מאסר של סרבני גט. 

מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי מסר כי "מר גז ביצע מספר עבירות פליליות במהלך הימלטותו מהארץ. אנו מודים למחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים ומשטרת ישראל כי אכפו את החוק וכי הם דואגים להסגרתו לישראל תוך פרק זמן קצר. אנו קוראים לכל הגברים המצויים בסכסוך עם נשותיהם למצות את ההליך השיפוטי ולא לחפש דרכים להימלט מן המציאות".

בעקבות פסיקת בית הדין הרבני בעניינו של גז - ד"ר לפיזיקה, הודיעה אוניברסיטת בר אילן, כי היא מפסיקה את לימודיו במכון הגבוה לתורה שבאוניברסיטה בר אילן. דובר האוניברסיטה, חיים זיסוביץ', אמר אז כי בעבר הועסק גז לתקופה קצרה במחלקה לפיזיקה ולפני כשנתיים הורחק מהמחלקה. "היום, אין לאוניברסיטת בר אילן שום קשר עם האיש הזה", הצהיר הדובר.