פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (שישי) כתב אישום בגין עבירות מין נגד יזם הנדל"ן ואיש הלילה אלון קסטיאל. הוא מואשם בביצוע שורה ארוכה של עבירות מין ובהן אונס, ניסיון אונס ומעשים מגונים בכוח. קסטיאל בן ה-36 מואשם כי פגע בשש נשים מתוך ה-14 שהתלוננו נגדו. במעמד הגשת כתב האישום בבית המשפט המחוזי נכחו גם בני משפחתו של קסטיאל, בהם הוריו ואם בתו. במהלך הדיון חלק מקרובי המשפחה קראו לעברו "אוהבים אותך".יש לציין כי מכתב האישום עולה שיש חשש שקסטיאל עשה שימוש בסם אונס, אך צמד המילים המפורש לא מופיע בו, ובמקום זאת הפרקליטות רמזה לכך במילים ״ערפול חושים״. גורם בפרקליטות ציין כי יתכן שפרסום מלוא הגרסאות של המתלוננות ״זיהם״ את החקירה, מאחר שקסטיאל הגיע מוכן לחדר החקירות. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רוני מודריק, נאשם קסטיאל כי בפורים 2007 אנס צעירה שעבדה עמו בחברת רואי חשבון. לאחר שהשניים שתו משקאות אלכוהוליים במסיבה, הציע קסטיאל למתלוננת לעזוב את המסיבה, אך היא ביקשה להישאר. זמן קצר לאחר מכן, היא חשה חולשה וערפול חושים. קסטיאל נאשם כי הסיע אותה לבית הוריו ברמת השרון, וכאשר היא במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, בעל אותה שלא בהסכמתה, למרות שבכתה ולמרות התנגדותה.באישום השני נאשם קסטיאל כי באוגוסט 2007 פגש את המתלוננת במועדון שהיה בבעלותו החלקית. הוא הזמין אותה ואת חבריה לשתות אלכוהול על חשבונו, ואחר כך הציע רק למתלוננת להצטרף אליו לחדר אחורי במועדון. שם אנס אותה למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת בו וכי יש לה חבר. הוא חדל והרפה ממנה רק לאחר שבן זוגה התקשר לטלפון שלה.על פי האישום השלישי, בין הנאשם למתלוננת שררו יחסי ידידות. בשלהי 2013 בילו השניים במועדון "הרדיו" בתל אביב ושתו כמות גדולה של אלכוהול. לאחר מכן חלקו מונית, אלא שקסטיאל נאשם כי עלה לביתה של המתלוננת על אף שאמרה לו שיישן על הספה, הוא נשכב במיטתה ובמהלך הלילה ניסה מספר רב של פעמים לאנוס אותה. המתלוננת הדפה את הנאשם, התהפכה על בטנה והרחיקה אותו על מנת למנוע ממנו לבעול אותה.כחודשיים-שלושה לאחר מכן, נפגשו השניים באקראי במועדון הרדיו, ושוב שתו אלכוהול רב. קסטיאל הציע לה שתבוא ללון בבית הוריו, לקראת ארוחת בוקר המונית שתיערך למחרת. היא נעתרה לאחר שהרגיע אותה כי בבית הוריו לנים חברים רבים "ואין לה מה לדאוג". קסטיאל הוביל אותה לחדר בו לנה אישה נוספת, והשניים (הנאשם והמתלוננת) שכבו לישון במיטה נוספת שבחדר. במהלך הלילה ניסה הנאשם מעת לעת לבעול את המתלוננת שלא בהסכמתה החופשית, כאשר גם הפעם היא הדפה אותו, התהפכה על בטנה והרחיקה אותו על מנת למנוע ממנו לבעול אותה.אלון קסטיאל בדיון. "נשקפת ממנו מסוכנות של ממש". צילום: מור שמעוני"דפוס פעולה חוזר ונשנה"


על פי האישום הרביעי, קסטיאל הכיר את המתלוננת במועדון הבוטלג בת"א. למחרת נפגשו השניים וקסטיאל ניסה לנשקה, כאשר המתלוננת נרתעה לאחור ואמרה לו שאינה מעוניינת. בהמשך הלכו השניים עם חבר נוסף למסיבה בבוטלג. המתלוננת שתתה משקה אלכוהולי שהזמין עבורה הנאשם, ומיד לאחר מכן חשה ברע, הקיאה והתעלפה בשירותים. למרות בקשתה להזעיק את החבר הנוסף, קסטיאל ואדם אחר גררו אותה אל מחוץ למועדון, שם הסיע אותה במונית לבית הוריה. בחדר העבודה בבית, כשהמתלוננת חשה ברע ובהיותה במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, הוא הפשיט אותה מבגדיה והתפשט בעצמו, השכיבה על המיטה וניסה לבעול אותה למרות התנגדותה המפורשת. בבוקר המחרת הוא ביצע בה מעשה מגונה בלא הסכמתה, למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת וביקשה מהנאשם כי יעזוב.על פי האישום החמישי, ב-2010 קסטיאל והמתלוננת בילו עם אחרים במועדון הבלוק בת"א. לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים ביקשה אחת המבלות לשוב לביתה. קסטיאל והמתלוננת הסיעו אותה לביתה, ולאחר שהמבלה ירדה לזמן קצר מהרכב, המתלוננת עברה למושב הקדמי, שם אחז בה קסטיאל וניסה בכוח לנשקה בפניה ובצווארה למרות שהבהירה לו שאינה מעוניינת. רק לאחר שהמבלה שבה לרכב, שחרר הנאשם את אחיזתו והמתלוננת יצאה מהרכב.על פי האישום השישי, בפברואר 2015 עמדו קסטיאל והמתלוננת ליד הבר במועדון הבלוק, וקסטיאל הזמין אותה לשתות משקה אלכוהולי על חשבונו והשניים שוחחו. במהלך השיחה, ביצע הנאשם במתלוננת מעשה מגונה, בכך שהניח את ידו על חזה, שלא בהסכמתה. המתלוננת הדפה אותו והתרחקה ממנו. לאחר זמן קצר שבה לבר כדי להתעמת איתו על מעשיו, ובתגובה קסטיאל נאשם כי שלח שוב את ידו והניח אותה על חזה.במקביל לכתב האישום, מבקשת הפרקליטות לעצור את קסטיאל עד תום ההליכים המשפטיים. בבקשת המעצר נאמר, כי קסטיאל מסוכן לציבור הנשים בכלל ולמתלוננות בפרט. "מדובר בסדרה ארוכה של עבירות מין חמורות שביצע המשיב, בדפוס פעולה חוזר ונשנה שכלל בילוי משותף עם המתלוננות במסיבות או במועדונים וכלל גם שתיית אלכוהול מרובה, תוך ניצול בוטה של השפעת האלכוהול על המתלוננות, לעיתים עד ערפול חושים. המשיב עשה שימוש בגופן של המתלוננות ללא שמץ של אמפתיה ובאופן דורסני, על מנת לספק את יצריו".עוד נאמר, כי מקסטיאל "נשקפת מסוכנות של ממש, נוכח מאפייני העבירות בהן הוא מואשם הכוללים ניצול מתלוננות הנתונות תחת השפעת אלכוהול, נוכח ריבוי המעשים, משך הזמן בהן ביצע את העבירות על פני כעשור ועד לעת האחרונה, ובשים לב ליחסו המחפיץ של המשיב כלפי נשים, העולה, לא אחת, מגרסאותיו שלו עצמו". "נלמד את החומר"


עורכת הדין מיטל דנינו, סנגוריתו של קסטיאל מסרה: "היום הוגש כלב האישום נגד מרשי. שמענו בהתחלה על 14 מקרים, עכשיו נשארו שש. נלמד את החומר ונגיב בבית המשפט". הדיון הבא בעניינו של קסטיאל נקבע ל-10 בינואר.